ATP Buenos Aires: Thomaz Bellucci wygrał pierwszy mecz po karencji za doping. Posuchę zakończył też Federico Delbonis

Thomaz Bellucci w dwóch setach pokonał Pedro Cachina w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Buenos Aires. Od lipca na wygrany pojedynek w głównym cyklu czekał również Federico Delbonis.

Marcin Motyka
Thomaz Bellucci Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Thomaz Bellucci
Po ekwadorskim Quito, Buenos Aires jest kolejnym etapem tzw. "Golden Swingu", a więc cyklu turniejów rangi ATP World Tour rozgrywanych w lutym na kortach ziemnych w Ameryce Łacińskiej. Zawody Argentina Open posiadają rangę ATP World Tour 250.

W meczu otwarcia dużą radość rodakom sprawił Federico Delbonis. Argentyńczyk, który w końcówce minionego sezonu miał poważne ze zdrowiem, w 95 minut pokonał 7:6(4), 6:4 Floriana Mayera i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od lipca ubiegłego roku, gdy dotarł do półfinału turnieju w Hamburgu.

Miejscowi kibice w poniedziałek mogli się cieszyć się także ze zwycięstwa innego rodaka, Guido Pelli. 27-latek z Bahia Blanca w argentyńskim pojedynku z posiadaczem dzikiej karty Nicolasem Kickerem odrobił stratę seta oraz przełamania w drugiej partii i zwyciężył 2:6, 6:4, 6:4.

W pozostałych spotkaniach pierwszego dnia Argentina Open 2018 reprezentanci gospodarzy opuszczali kort jako pokonani. Na głównej arenie, imienia legendarnego Guillermo Vilasa, Carlos Berlocq uległ 3:6, 3:6 Guillermo Garcii-Lopezowi. Hiszpan w 1/8 finału zmierzy się ze swoim krajanem, Pablo Carreno, turniejową "dwójką".

Kwalifkant Facundo Bagnis po raz drugi w karierze w trzecim pojedynku okazał się słabszy od Dusana Lajovicia. Serb wygrał z Argentyńczykiem 7:6(4), 6:1 i będzie teraz oczekiwał na rozstrzygnięcie wtorkowego hity I rundy imprezy w Buenos Aires, starcia Gaela Monfilsa z Pablo Cuevasem.

Z kolei Pedro Cachin zdobył ledwie trzy gemy w konfrontacji z Thomazem Belluccim. Dla Brazylijczyka, który z powodu stosowania niedozwolonej substancji (hydrochlorotiazydu) był zawieszony od początku września do końca stycznia, to pierwszy wygrany mecz na poziomie ATP World Tour od lipca ubiegłego roku.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)