ATP Nowy Jork: zmienne szczęście finalistów z Memphis. Debiutancka porażka Sebastiana Kordy

Ryan Harrison awansował do II rundy halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Nowym Jorku. Z nową nawierzchnią nie poradzili sobie Nikołoz Basilaszwili oraz debiutujący w głównym cyklu Sebastian Korda.
Rafał Smoliński
Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Ryan Harrison

Zawody New York Open zastąpiły w kalendarzu ATP turniej Memphis Open, w którego zeszłorocznym finale Ryan Harrison pokonał w dwóch setach Nikołoza Basilaszwilego. W poniedziałek obaj wyszli na kort w Nassau Veterans Memorial Coliseum, ale ze zwycięstwa cieszył się tylko Amerykanin. Reprezentant USA wygrał ze swoim rodakiem Donaldem Youngiem 6:3, 7:6(4). Natomiast Gruzin przegrał z Izraelczykiem Dudim Selą 4:6, 4:6.

Porażkę w debiucie w głównym cyklu zanotował Sebastian Korda. Triumfator juniorskiego Australian Open 2018 bardzo chce iść w ślady swojego ojca Petra, który wygrał wielkoszlemowy Australian Open 1998 i wspiął się na drugą pozycję w rankingu ATP. Zdolny Amerykanin rozpoczął w poniedziałek przygodę z męskim tourem, ale lepszy w stosunku 4:6, 6:4, 6:2 okazał się Frances Tiafoe.

- On znakomicie gra w tenisa. Pogratulowałem mu zwycięstwa w juniorskim Australian Open. Czeka go wspaniała kariera - chwalił Amerykanin po meczu Kordę. W II rundzie New York Open Tiafoe spotka się z Selą, który w światowej klasyfikacji zajmuje 100. miejsce. Reprezentant USA jest obecnie notowany o dwie lokaty wyżej od Izraelczyka.

W czwartym rozegranym w poniedziałek pojedynku Jared Donaldson nie znalazł sposobu na potężny serwis Ivo Karlovicia. 38-letni Chorwat posłał 20 asów i wygrał w 80 minut 6:4, 7:6(4). Powtórzył tym samym wynik z US Open 2016, w którym również bez straty seta pokonał Amerykanina. W I rundzie New York Open nie musiał nawet bronić break pointa.