WTA Doha: Petra Kvitova rywalką Agnieszki Radwańskiej. Wygrane Kristiny Mladenović i Madison Keys

Czeszka Petra Kvitova pokonała Turczynkę Caglę Buyukakcay i będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze.

Petra Kvitova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 21) kontynuuje zwycięską serię. Po triumfie w Petersburgu, Czeszka odniosła dwa zwycięstwa w Pucharze Federacji. We wtorek w Dosze wygrała 6:0, 6:3 z Caglą Buyukakcay (WTA 160) i jest niepokonana od ośmiu meczów. W ciągu 56 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała cztery asy, zdobyła 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

W II rundzie Kvitova zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Bilans meczów obu tenisistek to 6-5 dla Czeszki. W trzech ostatnich konfrontacjach (finał Mistrzostw WTA 2015, ćwierćfinał w Indian Wells 2016 i półfinał w New Haven 2016) zwyciężyła Polka.

Kristina Mladenović (WTA 13) pokonała 6:2, 6:4 Shuai Peng (WTA 32). Francuzka zgarnęła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Po przegraniu 15 meczów z rzędu wróciła na dobre tory. Wygrała sześć z ostatnich siedmiu spotkań. Kolejną rywalką Mladenović będzie Rosjanka Anna Blinkowa.

Madison Keys (WTA 14) wróciła z 2:4 w II secie i wygrała 6:1, 6:4 z Qiang Wang (WTA 45). W ciągu 55 minut Amerykanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym serwisie i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. O III rundę finalistka US Open 2017 zmierzy się z Catherine Bellis.