WTA Doha: pewny awans Simony Halep. Porażki Kristiny Mladenović i Madison Keys

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Simona Halep
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Simona Halep

Rumunka Simona Halep łatwo pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Odpadły Francuzka Kristina Mladenović i Amerykanka Madison Keys.

Simona Halep (WTA 2) bardzo dobrze rozpoczęła turniej w Dosze. W środę oddała trzy gemy Jekaterinie Makarowej (WTA 36). W ciągu 71 minut Rumunka zaserwowała cztery asy, zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów.

W III rundzie Halep zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (WTA 15), która wygrała 6:4, 6:1 z Naomi Osaką (WTA 51). Łotyszka zgarnęła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji.

Elina Switolina (WTA 3) wygrała 6:2, 6:4 z Marketą Vondrousovą (WTA 58). W II secie Czeszka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. W trwającym 68 minut spotkaniu Ukrainka odparła cztery z pięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova.

Z turnieju odpadły Madison Keys (WTA 14) i Kristina Mladenović (WTA 13). Amerykanka przegrała 6:2, 3:6, 0:6 ze swoją rodaczką Catherine Bellis (WTA 48). W ciągu 85 minut finalistka US Open 2017 zdobyła tylko dziewięć z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Mladenović uległa 3:6, 3:6 Annie Blinkowej (WTA 164). Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów i sześć razy dała się przełamać.

Qatar Total Open, Doha (Katar) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 3,173 mln dolarów środa, 14 lutego

II runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 2) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:0 Elina Switolina (Ukraina, 3) - Marketa Vondrousova (Czechy, Q) 6:2, 6:4 Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) - Naomi Osaka (Japonia, Q) 6:4, 6:1 Anna Blinkowa (Rosja, Q) - Kristina Mladenović (Francja, 11) 6:3, 6:3 Catherine Bellis (USA, Q) - Madison Keys (USA, 12) 2:6, 6:3, 6:0

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dosze?