WTA Doha: Simona Halep odprawiła Anastasiję Sevastovą. Julia Görges pewnym krokiem w ćwierćfinale

Rumunka Simona Halep pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Dosze.

Simona Halep Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Simona Halep
W III rundzie Qatar Total Open doszło do konfrontacji Simony Halep (WTA 2) z Anastasiją Sevastovą (WTA 15). Rumunka zwyciężyła 6:4, 6:3 i podwyższyła na 6-3 bilans meczów z Łotyszką. Wiceliderka rankingu wróciła ze stanu 0:2 w I secie. W trwającym 65 minut meczu wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Halep to mistrzyni turnieju w Dosze z 2014 roku. To dla niej piąty występ w tej imprezie i po raz drugi awansowała do ćwierćfinału. Kolejną rywalką Rumunki będzie Amerykanka Catherine Bellis.

Julia Görges (WTA 10) wygrała 6:2, 6:2 z Mihaelą Buzarnescu (WTA 43). Niemka zdobyła 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2009 roku w Bukareszcie (ITF) również lepsza była Görges.

W tym sezonie 29-letnia Niemka zdobyła tytuł w Auckland i zanotowała półfinał w Petersburgu. Na przełomie 2017 i 2018 roku miała serię 15 z rzędu wygranych spotkań. Przerwała ją Alize Cornet, która pokonała Görges w II rundzie Australian Open. W ćwierćfinale tenisistka z Bad Oldesloe zagra z Petrą Kvitovą.