WTA Dubaj: Elina Switolina straciła seta. Karolina Pliskova kontra Andżelika Kerber w ćwierćfinale

Ukrainka Elina Switolina pokonała w trzech setach Chinkę Qiang Wang i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Dubaju.

Elina Switolina Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Elina Switolina
Rozstawiona z numerem pierwszym Elina Switolina (WTA 4) miała trudne otwarcie turnieju w Dubaju. W II rundzie Ukrainka pokonała 6:1, 5:7, 6:2 Qiang Wang (WTA 46). W II partii czwarta rakieta globu z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek setowych. W 11. gemie zmarnowała trzy szanse na przełamanie, a w 12. oddała podanie ze stanu 40-0. W III secie odskoczyła na 4:1 i nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Switolina zaserwowała sześć asów. Ukrainka obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 15 okazji na przełamanie. Posłała 38 kończących uderzeń i popełniła 53 niewymuszone błędy. Wang naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Karolina Pliskova (WTA 5) wróciła z 0:2 w III secie i pokonała 5:7, 6:2, 6:4 Carlę Suarez (WTA 27). W trwającym dwie godziny i dwie minuty spotkaniu Czeszka zaserwowała 11 asów i wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale Pliskova zmierzy się z Andżeliką Kerber (WTA, 9), która wygrała 6:4, 6:2 z Sarą Errani (WTA 143). W ciągu 64 minut Niemka zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji.

Jelena Ostapenko (WTA 6) przegrała 1:6, 6:7(6) z Jeleną Wiesniną (WTA 23). W ciągu 91 minut Łotyszka zdobyła tylko 10 z 26 punktów przy swoim drugim podaniu i została przełamana pięć razy. Naomi Osaka (WTA 48) zwyciężyła 6:2, 7:6(5) Anett Kontaveit (WTA 28). W II partii Estonka z 2:5 wyszła na 6:5, ale w 12. gemie oddała podanie, a w tie breaku od 5-4 straciła trzy punkty. Kolejną rywalką Japonki będzie Switolina.

Caroline Garcia (WTA 7) pokonała 6:4, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 37). Od stanu 2:4 w I secie Francuzka zdobyła siedem gemów z rzędu. W trwającym 86 minut meczu odparła dziewięć z 10 break pointów. W ćwierćfinale tenisistka z Lyonu zagra z Garbine Muguruzą.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Andżelika Kerber (Niemcy, 6) - Sara Errani (Włochy, Q) 6:4, 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 4/WC) 6:1, 7:6(6)
Naomi Osaka (Japonia, WC) - Anett Kontaveit (Estonia) 6:2, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju w Dubaju?