ATP Marsylia: Lucas Pouille po walce pokonał rodaka. Kolejny zwycięski thriller Damira Dzumhura

Lucas Pouille w dwóch setach pokonał Pierre'a-Huguesa Herberta w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Marsylii. W ćwierćfinale zameldowali się także Damir Dzumhur i Julien Benneteau.

Marcin Motyka
Lucas Pouille Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Lucas Pouille
Lucas Pouille wygrał pierwszą w sezonie 2018 imprezę głównego cyklu rozgrywaną na terenie Francji, w Montpellier. 23-latek z Grande-Synthe jest także największą nadzieją gospodarzy na sukces w odbywającym się w tym tygodniu turnieju ATP w Marsylii. Na początek stoczył trudną batalię z rodakiem, najlepszym deblistą wśród singlistów, Pierre'em-Huguesem Herbertem. Rozstawiony z numerem trzecim Pouille był o dwa punkty od porażki, lecz ostatecznie zwyciężył 3:6, 7:6(6), 6:4.

- On bardzo dobrze serwował i przez to bardzo trudno mi się returnowało. Cieszę się, że w drugim secie zdołałem odwrócić losy meczu. W trzeciej partii z kolei uważam, że byłem lepszy - skomentował Pouille, który w ciągu dwóch godzin i pięciu minut gry zaserwował dziesięć asów i wykorzystał dwie z czterech szans na przełamanie.

Drugim francuskim ćwierćfinalistą został Julien Benneteau. W ostatnim meczu trzeciego dnia zawodów, zakończonym o godz. 23:47, 36-latek z Boulogne-Billancourt pokonał 7:6(2), 7:6(5) rozstawionego z numerem piątym Roberto Bautistę. O półfinał Benneteau powalczy z Karenem Chaczanowem bądź z Mischą Zverevem, który w środę wygrał starcie I rundy z Blazem Kavciciem.

Damir Dzumhur wygrał drugi kolejny pojedynek, w którym był o krok od porażki. Po tym, jak w spotkaniu I rundy z Michaiłem Kukuszkinem Bośniak obronił cztery meczbole, w środowej konfrontacji 1/8 finału z Thomasem Fabbiano, okazał się lepszy po trzech rozgrywkach tie breakowych. Dzumhur, turniejowa "siódemka", triumfował 6:7(5), 7:6(7), 7:6(5), choć w rozstrzygającej rozgrywce ostatniego seta przegrywał już 0-5.

W starciu tenisistów z różnych tenisowych pokoleń 36-letni Nicolas Mahut wygrał 7:5, 7:6(4) z młodszym o 17 lat Stefanosem Tsitsipasem. - Cieszę się, że mając 36 lat, jestem w stanie pokonywać młodszych rywali. Stefanos to świetny tenisista, który z pewnością będzie jeszcze lepszy, dlatego jestem zadowolony, że wygrałem - powiedział Mahut, który w 1/8 finału zmierzy się z Gillesem Mullerem. Oznaczony "szóstką" Luksemburczyk ograł Serhija Stachowskiego, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 645,4 tys. euro
środa, 21 lutego

II runda gry pojedynczej:

Lucas Pouille (Francja, 3) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 3:6, 7:6(6), 6:4
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 7) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:7(5), 7:6(7), 7:6(5)
Julien Benneteau (Francja) - Roberto Bautista (Hiszpania, 5) 7:6(2), 7:6(5)