WTA Dubaj: awans Garbine Muguruzy po nocnym meczu. Daria Kasatkina lepsza od Johanny Konty po obronie piłek meczowych

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Amerykankę Catherine Bellis w II rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego w Dubaju.

Garbine Muguruza Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Mecz Garbine Muguruzy (WTA 3) z Catherine Bellis (WTA 41) zakończył się około godz. 2:00 w nocy miejscowego czasu. Hiszpanka zwyciężyła 6:3, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Dubaju. - Jest już bardzo późno! To dla mnie zaskoczenie, że kibice jeszcze tutaj są. Sprawiliście, że ten mecz był większy. Dziękuję wam, że zostaliście. To był ogromny wysiłek i cieszę się, że wygrałam - powiedziała Muguruza.

Bellis mecz rozpoczęła od przełamania, ale później dominowała Muguruza. Hiszpanka wyszła na prowadzenie 4:1 i nie oddała przewagi. W II partii Amerykanka z 1:4 wyszła na 5:4, ale trzy kolejne gemy padły łupem triumfatorki Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017. W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu Muguruza zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Zdobyła 81 ze 148 rozegranych punktów.

Ogromną dramaturgię miał maraton, jaki rozegrały Daria Kasatkina (WTA 24) i Johanna Konta (WTA 12). Brytyjka prowadziła 6:4, 3:1, ale zwyciężyła Rosjanka 4:6, 7:6(6), 6:2 po dwóch godzinach i 59 minutach walki. W I secie było jedno przełamanie, które 12. rakieta globu uzyskała na 4:3. W II partii Kasatkina z 1:3 wyszła na 4:3. W emocjonującym tie breaku tenisistka z Togliatti obroniła dwie piłki meczowe. Od 4-6 zdobyła cztery punkty. W decydującej odsłonie Rosjanka od 1:2 zgarnęła pięć gemów z rzędu.

W całym meczu Kasatkina trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 14 szans na przełamanie. Jej łupem padło 118 z 227 rozegranych punktów. Rosjance naliczono 25 kończących uderzeń i 34 niewymuszone błędy. Konta miała 35 piłek wygranych bezpośrednio i 63 pomyłki.

W ćwierćfinale Muguruza zmierzy się z Caroline Garcią, którą w ubiegłym tygodniu pokonała w Dosze. Rywalką Kasatkiny będzie Jelena Wiesnina, z którą w ubiegłym roku przegrała w Stuttgarcie.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2,623 mln dolarów
środa, 21 lutego

II runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Catherine Bellis (USA, WC) 6:3, 7:5
Daria Kasatkina (Rosja) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 7/WC) 4:6, 7:6(6), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Garbine Muguruza awansuje do półfinału turnieju w Dubaju?