WTA Dubaj: Andżelika Kerber odprawiła Karolinę Pliskovą i zmierzy się z Eliną Switoliną w półfinale

Niemka Andżelika Kerber pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego w Dubaju.

Andżelika Kerber Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber w tym roku spisuje się świetnie, dzięki czemu z 22. miejsca, jakie zajmowała w styczniu, wróciła do Top 10 rankingu. Zdobyła tytuł w Sydney oraz osiągnęła półfinał Australian Open i ćwierćfinał w Dosze. W czwartek w Dubaju Niemka pokonała 6:4, 6:3 Karolinę Pliskovą.

W trwającym 74 minuty spotkaniu Czeszka nie miała ani jednego break pointa. Kerber uzyskała trzy przełamania i zdobyła 40 z 55 punktów przy swoim podaniu. Niemka podwyższyła na 7-3 bilans meczów z Pliskovą.

Broniąca tytułu Elina Switolina (WTA 4) wygrała 6:2, 6:4 z Naomi Osaką (WTA 48). W I partii Ukrainka prowadziła 5:0, by stracić dwa gemy. W II secie była w opałach, ale wróciła z 1:4. W trwającym 82 minuty spotkaniu Switolina zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

- Miałam przeciwko niej kilka trudnych meczów. Musiałam być przygotowana na to, że może wrócić. W naszym ostatnim meczu w Tokio prowadziłam - mówiła Switolina. Dwa lata temu w stolicy Japonii Ukrainka przegrała z Osaką 6:1, 3:6, 2:6. Bilans ich spotkań to teraz 2-2.

W piątek Kerber i Switolina zmierzą się w półfinale. Bilans ich meczów to 6-5 dla Ukrainki. Drugi rok z rzędu spotkają się w półfinale imprezy w Dubaju. Przed 12 miesiącami zwyciężyła Switolina 6:3, 7:6(3).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)