WTA Dubaj: Garbine Muguruza w półfinale. Daria Kasatkina górą w starciu Rosjanek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Francuzkę Caroline Garcię i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego w Dubaju.

Garbine Muguruza (WTA 3) nie miała dużo czasu na odpoczynek, bo jej ćwierćfinał z Catherine Bellis zakończył się około godz. 2:00 w nocy miejscowego czasu. To Hiszpance nie przeszkodziło dobrze zaprezentować się w półfinale. W czwartek pokonała 7:5, 6:2 Caroline Garcię (WTA 7).

W I secie było jedno przełamanie, które Muguruza uzyskała na 6:5. W II partii Hiszpanka od 0:1 zdobyła cztery gemy z rzędu. Raz straciła podanie, ale zdobyła osiem z ostatnich dziewięciu punktów meczu. W ciągu godziny i 48 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Daria Kasatkina (WTA 24) wygrała 7:6(5), 6:1 z Jeleną Wiesniną (WTA 23). W I secie 31-latka z Soczi z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych, ale w tie breaku od 5-3 straciła cztery punkty. W II partii nie była już w stanie nawiązać walki i jedynego gema zdobyła, gdy przy 0:3 utrzymała podanie po odparciu trzech break pointów.

W trwającym 97 minut meczu Kasatkina wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Wiesnina zdobyła tylko 11 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie Kasatkina przegrała 6:7(2), 2:6.

W piątek Muguruza i Kasatkina spotkają się w półfinale. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistek. W Marrakeszu (2015) i Brisbane (2017) wygrała Hiszpanka.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2,623 mln dolarów czwartek, 22 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Caroline Garcia (Francja, 5) 7:5, 6:2 Daria Kasatkina (Rosja) - Jelena Wiesnina (Rosja) 7:6(5), 6:1

Kto zwycięży w półfinale turnieju w Dubaju?