WTA Challenger Indian Wells: Kateryna Bondarenko nie zatrzymała Sary Errani. Tytuł dla Włoszki

Sara Errani została triumfatorką challengera WTA w Indian Wells. W finale Włoszka pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko.

Sara Errani Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Sara Errani
W Kalifornii odbyła się pierwsza edycja challengera WTA. Z numerem pierwszym była rozstawiona Magda Linette, ale odpadła w II rundzie po porażce z Danielle Collins. Impreza rozegrana została w Indian Wells Tennis Garden, gdzie za kilka dni rozpocznie się prestiżowy BNP Paribas Open.

Tytuł zdobyła Sara Errani (WTA 125), która wygrała siedem meczów. Jedynego seta straciła z Claire Liu w decydującej rundzie eliminacji. W turnieju głównym pięciu rywalkom oddała 25 gemów. W finale Włoszka pokonała 6:4, 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 84).

W I secie Errani wróciła ze stanu 1:4. Bondarenko skrzydła podciął szósty gem. Mogła wyjść na 5:1, ale nie wykorzystała sześciu break pointów. W II partii Ukrainka trzy razy straciła podanie.

W trwającym 80 minut meczu Errani obroniła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 15 szans na przełamanie. Bondarenko zdobyła tylko pięć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu.

Było to siódme spotkanie obu tenisistek. Bilans to teraz 4-3 dla Errani. Włoszka to finalistka Rolanda Garrosa 2012 i była piąta rakieta globu. W głównym cyklu zdobyła dziewięć singlowych tytułów, ostatnio w lutym 2016 roku w Dubaju. Bondarenko jest ćwierćfinalistką US Open 2009. Największe triumfy na zawodowych kortach Ukrainka odniosła w Birmingham (2008) i Taszkencie (2017). W poniedziałek Errani wróci do Top 100 rankingu.

Tytuł w deblu zdobyły Taylor Townsend i Yanina Wickmayer, które w finale pokonały 6:4, 6:4 Jennifer Brady i Vanię King. Dla Amerykanki to największy deblowy tytuł. Belgijka może się pochwalić dwoma triumfami w głównym cyklu (Luksemburg 2013, Waszyngton 2016).

Oracle Challenger Series Indian Wells, Indian Wells (USA)
WTA 125K series, kort twardy, pula nagród 150 tys. dolarów
sobota-niedziela, 3-4 marca

finał gry pojedynczej:

Sara Errani (Włochy, Q) - Kateryna Bondarenko (Ukraina, 4) 6:4, 6:2

finał gry podwójnej:

Taylor Townsend (USA) / Yanina Wickmayer (Belgia) - Jennifer Brady (USA, 3) / Vania King (USA, 3) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy w 2018 roku Sara Errani wróci do Top 50 rankingu?