ATP Indian Wells: Borna Corić w godzinę w II rundzie. Mecz nadziei amerykańskiego tenisa dla Taylora Fritza

Borna Corić w dwóch setach pokonał Donalda Younga w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Do kolejnej fazy awansowali także Taylor Fritz, Jeremy Chardy i Horacio Zeballos.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Borna Corić
Liczący sobie po 20 lat Taylor Fritz i Reilly Opelka to wielkie talenty amerykańskiego tenisa i nadzieje, że USA znów doczeka się tenisisty, który będzie walczył o największe tytuły. W czwartek, na korcie centralnym, zmierzyli się ze sobą w I rundzie turnieju ATP w Indian Wells. Młodzi reprezentanci gospodarzy stworzyli bardzo interesujące widowisko. Ostatecznie po dwóch godzinach i 20 minutach Fritz zwyciężył 4:6, 7:6(6), 6:4, w tie breaku drugiej partii broniąc piłki meczowej.

- Miałem szczęście - przyznał Fritz. - Pierwszego seta mogłem przegrać 0:6. W trzech moich pierwszych gemach serwisowych on miał piłki na przełamanie, a ja niewiele byłem w stanie zrobić. Ale powiedziałem sobie: "Graj swój tenis, bo kiedy ktoś gra tak, jak on, to musisz po prostu przetrwać tę burzę". Mimo że nie robiłem nic źle, to przegrałem pierwszą partię i w drugiej musiałem bronić meczbola - analizował Amerykanin, który w II rundzie zmierzy się z innym 20-latkiem, Andriejem Rublowem.

Borna Corić w imponującym stylu rozpoczął zmagania w BNP Paribas Open 2018. Chorwat w niespełna godzinę pokonał 6:0, 6:2 Donalda Younga. Corić, który w czwartkowym pojedynku zapisał na swoim koncie sześć asów, pięć przełamań, 18 zagrań kończących i 16 niewymuszonych błędów, w kolejnej fazie znów stanie naprzeciw leworęcznego rywala, Alberta Ramosa.

We francuskiej konfrontacji Jeremy Chardy wygrał 6:3, 7:6(9) z Julienem Benneteau, w tie breaku drugiej partii oddalając dwa setbole. Chardy jako pierwszy uczestnik tegorocznej edycji zmagań w Kalifornii awansował do II rundy. Jego następnym rywalem będzie Fabio Fognini, turniejowa "16".

Zwycięsko z trzysetowych batalii wyszli Horacio Zeballos i Maximilian Marterer. Argentyńczyk ograł 6:7(5), 6:4, 7:6(4) Yuichiego Sugitę i w 1/32 finału zmierzy się z Pablo Carreno, natomiast Niemiec pokonał 6:7(13), 7:6(4), 6:3 Ivo Karlovicia. W nagrodę 22-latek z Norymbergi skonfrontuje swe siły z Tomasem Berdychem.