WTA Indian Wells: Sloane Stephens ostudziła zapał Wiktorii Azarenki. Karolina Pliskova w IV rundzie

Amerykanka Sloane Stephens pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę w II rundzie turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w Indian Wells.

Sloane Stephens Getty Images / Jeff Gross / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Wiktoria Azarenka (WTA 204) na zawodowe korty wróciła po ośmiu miesiącach nieobecności. W Indian Wells Białorusinka rozegrała pierwszy turniej od Wimbledonu 2017. W I rundzie wyeliminowała Brytyjkę Heather Watson. W sobotę miała się zmierzyć ze Sloane Stephens (WTA 13) w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. Z powodu deszczu mecz ten został przeniesiony na niedzielę. Amerykanka pokonała Azarenkę 6:1, 7:5.

Białorusinka mecz rozpoczęła od przełamania Stephens, ale później przegrała siedem gemów z rzędu. W II secie dwukrotna mistrzyni Australian Open stawiła Amerykance większy opór, ale nie udało się jej odwrócić losów tej konfrontacji. Stephens od 4:5 zgarnęła trzy gemy i po 75 minutach awansowała do III rundy.

Triumfatorka US Open 2017 wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i zdobyła 17 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Amerykanka posłała 15 kończących uderzeń przy 11 niewymuszonych błędach. Azarenka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki. Białorusinka to dwukrotna mistrzyni turnieju w Indian Wells (2012, 2016). Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. Trzy poprzednie odbyły się w Australian Open (2013, 2014, 2015). Stephens zdobyła w nich łącznie 15 gemów.

Po sensacyjnym triumfie w US Open, Amerykanka przegrała osiem meczów z rzędu. Przełamała się w Acapulco, gdzie doszła do ćwierćfinału. W III rundzie BNP Paribas Open Stephens zmierzy się z Darią Kasatkiną, którą pokonała dwa lata temu w Charleston.

W IV rundzie zameldowała się Karolina Pliskova (WTA 5), która zwyciężyła 7:5, 5:7, 6:3 Shuai Zhang (WTA 33). Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 7:5, 4:2. W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu finalistka US Open 2016 zaserwowała 12 asów i obroniła 14 z 18 break pointów. Kolejną rywalką Pliskovej będzie Amanda Anisimova, pogromczyni Petry Kvitovej.