WTA Indian Wells: Amanda Anisimova zakończyła zwycięską serię Petry Kvitovej

Po wygraniu 14 meczów z rzędu, Petra Kvitova została zatrzymana. Czeszka przegrała z Amerykanką Amandą Anisimovą w III rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells.

Amanda Anisimova Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Amanda Anisimova
Petra Kvitova (WTA 9) triumfowała w Petersburgu i Dosze oraz odniosła dwa zwycięstwa w meczu ze Szwajcarkami w Pucharze Federacji. W Indian Wells Czeszka miała ogromne problemy w II rundzie. Pokonała Julię Putincewą po trzech godzinach i 17 minutach walki. W niedzielę zwycięską serię dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu zakończyła Amanda Anisimova (WTA 149). Amerykanka wygrała 6:2, 6:4.

W I secie Anisimova uzyskała dwa przełamania, na 2:0 i 6:2. W II partii Amerykanka z 1:3 wyszła na 5:3. W dziewiątym gemie reprezentantka gospodarzy oddała podanie. Odrodzenia Kvitovej nie było. Spotkanie dobiegło końca, gdy Czeszka straciła serwis do zera.

- Cała teraz drżę. To największa scena, na jakiej kiedykolwiek grałam przeciwko najsilniejszej tenisistce, z jaką kiedykolwiek się zmierzyłam w turnieju. To jest po prostu szaleństwo - powiedziała będąca w euforii 16-letnia Anisimova, mistrzyni US Open 2017 i finalistka Rolanda Garrosa 2016 juniorek.

W ciągu 69 minut Anisimova zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Amerykance naliczono osiem kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Kvitova miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek.

Dla Czeszki był to ósmy występ w Indian Wells. Najdalej doszła do ćwierćfinału (2013, 2016). Anisimova w debiucie w kalifornijskiej imprezie już jest w 1/8 finału. W poprzednich rundach grająca dzięki dzikiej karcie Amerykanka odprawiła Pauline Parmentier i Anastazję Pawluczenkową. O ćwierćfinał zmierzy się z Karoliną Pliskovą.

W poprzedniej rundzie Marketa Vondrousova (WTA 54) wyeliminowała Johannę Kontę, a Aryna Sabalenka (WTA 63) rozprawiła się ze Swietłaną Kuzniecową. W niedzielę Czeszka pokonała Białorusinkę 6:2, 6:2. W trwającym godzinę meczu tenisistka z Sokolova wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kolejną rywalką Vondrousovej będzie Jelena Ostapenko lub Petra Martić.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Amanda Anisimova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Indian Wells?