ATP Indian Wells: Juan Martin del Potro pokonał Davida Ferrera. Najlepszy od sierpnia wynik Milosa Raonicia

Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Davida Ferrera w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Do 1/8 finału awansował również Milos Raonić, który wygrał z Joao Sousą.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Przed dwoma tygodniami, w drodze po triumf w turnieju ATP World Tour 500 w Acapulco, największy tytuł od czterech lat, najtrudniejszym rywalem dla Juana Martina del Potro okazał się David Ferrer. Dokładnie po 13 dniach od tamtego starcia ci tenisiści spotkali się ponownie, tym razem w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, i znów lepszy okazał się Argentyńczyk.

W początkowej fazie wtorkowego pojedynku tenisista z Tandil miał ogromny kłopot z wykorzystywaniem break pointów. W pewnym momencie, zwykle spokojny i opanowany, ze złością cisnął rakietę o kort. W trzech pierwszy gemach serwisowych Ferrera Del Potro zmarnował aż 11 piłek na przełamanie. Ale w końcu doczekał się upragnionego breaka, przy stanie 3:3. Ostatecznie inauguracyjna partia zakończyła się wygraną Argentyńczyka 6:4.

O ile w pierwszym secie serwis Ferrera funkcjonował źle, o tyle w drugiej odsłonie podawał niczym zaprogramowany robot. Hiszpan zdobył 17 kolejnych punktów przy własnym podaniu. A jako że jego rywal także doskonale serwował, o wszystkim musiał decydować tie break. W rozstrzygającej rozgrywce Del Potro wyszedł na prowadzenie 4-1, by zwyciężyć 7-3.

Mecz trwał godzinę i 46 minut. W tym czasie Del Potro zaserwował sześć asów, wykorzystał jednego z 16 break pointów, ani razu nie został przełamany, posłał 33 zagrania kończące i popełnił 30 niewymuszonych błędów. Z kolei Ferrerowi zapisano cztery asy, 13 uderzeń wygrywających i 24 pomyłki własne.

Dla Argentyńczyka to siódmy wygrany mecz z rzędu. Do IV rundy turnieju w Indian Wells awansował po raz pierwszy od 2013 roku, gdy dotarł do finału tej imprezy. O kolejną wygraną powalczy z rodakiem, Leonardo Mayerem, z którym wygrał jedyny dotychczas rozegrany pojedynek w głównym cyklu - w US Open 2012.

Do 1/8 finału awansował również Milos Raonić. Kanadyjczyk zaserwował 12 asów, uzyskał cztery przełamania, posłał 52 zagrania wygrywające i po ponad dwugodzinnej batalii ograł 7:5, 4:6, 6:2 Joao Sousę, pogromcą Alexandra Zvereva z II rundy. Tym samym Raonić po raz pierwszy od początku sierpnia ubiegłego roku, kiedy doszedł do ćwierćfinału w Waszyngtonie, wygrał dwa mecze w jednym turnieju. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Marcos Baghdatis - Dudi Sela.