Challenger Shenzhen: Hubert Hurkacz już w ćwierćfinale. Pewna wygrana nad Niemcem

Hubert Hurkacz kontynuuje znakomitą passę w chińskich challengerach. W czwartek polski tenisista pokonał w dwóch setach Niemca Yannicka Madena i awansował do ćwierćfinału zawodów w Shenzhen.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Tym razem Hubert Hurkacz (ATP 212) postarał się, aby nie było niepotrzebnych nerwów. W premierowej odsłonie tenisista z Wrocławia błyskawicznie wyszedł na 3:0 i zwyciężył 6:3. Z kolei w drugiej partii zaatakował przy stanie po 4, po tym jak Yannick Maden (ATP 136) wypracował jedynego w meczu break pointa.

Po 84 minutach Hurkacz triumfował 6:3, 6:4. W całym pojedynku wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów, posłał cztery asy i miał dwa podwójne błędy. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów niewiele mógł zrobić. Zdobył na returnie zaledwie 12 punktów. Do tego miał dwa asy i cztery podwójne błędy.

Hurkacz awansował do ćwierćfinału challengera w chińskim Shenzhen. W piątek jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony Malek Jaziri (ATP 84). Tunezyjczyk wyszedł w czwartek na kort dwukrotnie, gdyż najpierw wygrał w trzech setach zaległy mecz I rundy z Serbem Nikolą Milojeviciem, a następnie rozgromił Koreańczyka Duck Hee Lee. Pewne już jest, że 19 marca 2018 roku Polak zadebiutuje w Top 200 rankingu ATP. To efekt finału osiągniętego w zeszłym tygodniu w Zhuhai.