Magdalena Fręch gra dalej w Croissy-Beaubourg. Trzygodzinny bój Urszuli Radwańskiej z Anną Blinkową

Magdalena Fręch jako jedyna polska tenisistka awansowała w środę do ćwierćfinału halowych zawodów ITF we francuskim Croissy-Beaubourg. Porażek w II rundzie doznały Urszula Radwańska i Katarzyna Piter.
Rafał Smoliński
Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Rozstawiona z ósmym numerem Magdalena Fręch (WTA 140) zmierzyła się w środę z Paulą Badosą (WTA 207). Łodzianka potrzebowała 66 minut, aby zwyciężyć Hiszpankę 6:1, 7:5. W premierowej odsłonie Polka przełamała dwukrotnie, natomiast w drugim secie udało się jej zamknąć pojedynek w 12. gemie i awansować do ćwierćfinału francuskiej imprezy.

Trzygodzinny bój z Anną Blinkową (WTA 132) stoczyła Urszula Radwańska (WTA 531). Krakowianka przegrała partię otwarcia 5:7, ale w drugiej wysunęła się na 3:0. Zdolna Rosjanka dogoniła jednak polską tenisistkę, która nie utrzymała serwisu w 10. oraz 12. gemie i dopiero w tie breaku zwieńczyła seta. Decydująca odsłona była bardzo wyrównana. Ostatnie trzy gemy padły łupem Blinkowej, która zwyciężyła tym samym 7:5, 6:7(5), 7:5.

Na II rundzie zakończyła również zmagania druga z Polek, która dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji, Katarzyna Piter (WTA 378). Poznanianka odrobiła stratę przełamania w każdym z setów, ale w końcówce górą była Witalia Diaczenko (WTA 174). Rosjanka pokonała naszą reprezentantkę w 77 minut 6:3, 6:4 i w czwartek o godz. 13:00 czeka ją pojedynek z Fręch.

Czy Magdalena Fręch awansuje do półfinału?