ATP Miami: Alexander Zverev znalazł sposób na Bornę Coricia. Niemiec górą w meczu młodych-zdolnych

Alexander Zverev uzupełnił grono półfinalistów rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. W czwartkowym ćwierćfinale 20-letni Niemiec w dwóch setach pokonał starszego o rok Bornę Coricia.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Alexander Zverev
20-letni Alexander Zverev i starszy o rok Borna Corić to czołowi przedstawiciele pokolenia młodych tenisistów, które w niedalekiej przyszłości ma zastąpić na szczycie największe gwiazdy współczesnej ery tenisa. W czwartek, w ćwierćfinale turnieju ATP w Miami, zmierzyli się ze sobą po raz trzeci w głównym cyklu. Lepszy okazał się Niemiec, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad Chorwatem.

Mecz, który rozpoczął się z 80-minutowym opóźnieniem spowodowanym awarią oświetlenia na korcie centralnym obiektu Crandon Park, lepiej zainaugurował Corić. Chorwat już w drugim gemie miał dwie szanse na przełamanie, ale żadnej nie wykorzystał. Od tego momentu Zverev wziął sprawy w swoje ręce. Niemiec przyspieszył tempo, posyłał mocne i płaskie zagrania, a w piątym gemie, po efektownym smeczu, wywalczył przełamanie. Pierwszą partię reprezentant naszych zachodnich sąsiadów wygrał 6:4.

Rozstawiony z numerem czwartym Zverev dominował. Grał agresywnie, odważnie, skutecznie przejmował inicjatywę w wymianach i dobrze serwował. Corić natomiast przez cały mecz był w defensywie. Choć Chorwat znakomicie odnajduje się w takiej grze, w czwartek nie pomogły mu ani zwinne nogi, ani żelazne płuca.

W drugiej partii Corić ciągle balansował na krawędzi. W gemach drugim i siódmym zdołał obronić się przed przełamaniem, ale w dziewiątym oddał podanie po tym, jak przy break poincie posłał bekhend w aut. Tym samym Zverev wyszedł na prowadzenie z przewagą seta i przełamania, a po chwili zakończył cały pojedynek.

Mecz trwał godzinę i 24 minuty. W tym czasie Zverev zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów, posłał 21 zagrań kończących, popełnił 23 niewymuszone błędy oraz łącznie zdobył 65 punktów, o 11 więcej od rywala. Coriciowi z kolei zapisano dwa asy, 12 uderzeń wygrywających i 25 pomyłek własnych.

Dla Zvereva to trzeci w karierze awans do półfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000. Poprzednie imprezy złotej serii, w których docierał do półfinału (w ubiegłym sezonie w Rzymie i w Montrealu), kończył triumfem.

O finał Miami Open 2018, w piątek (początek o godz. 1:00 czasu polskiego), Niemiec zagra z Pablo Carreno. Będzie to pierwsza konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami.