ATP Belgrad: Nieszczęście Andriejewa daje awans Kubotowi

Łukasz Kubot (ATP 179) jest w ćwierćfinale turnieju ATP w Belgradzie (pula nagród 450 tys. euro). W środę rozstawiony z nr. 3 Igor Andriejew (ATP 32) przy stanie 2:3 w pierwszym secie poddał mecz, bo jego mięśniom brzucha nie pomogła interwencja lekarza.

Krzysztof Straszak

Mecz trwał 38 minut. Kubot, który w 2004 roku pokonał w Sopocie młodszego Rosjanina, wyszedł skutecznym podaniem na prowadzenie 3:2, ale jego rywal nie był w stanie potem nawet podnieść do góry ramiona, by zaserwować piłkę.

26-letni Kubot nie wywalczył sobie miejsca w głównej drabince. W decydującej rundzie eliminacji przegrał z Dominikiem Hrbatym. W pierwszej rundzie, jako "szczęśliwy przegrany", pokonał najniżej notowanego uczestnika turnieju, Arsenija Zlatanovicia.

To trzecie w sezonie zwycięstwo Kubota nad rywalem z pierwszej setki rankingu. Najcenniejsze, jeśli idzie o stawkę i poziom rywala. W pojedynku o półfinał lubinianin zmierzy się z Belgiem Kritofem Vliegenem, zwycięzcą wrocławskiego challengera z 2008 roku, z którym wygrał trzy lata temu w US Open.

W czwartek Kubot i Austriak Oliver Marach, rozstawieni z nr. 2, podejmą w meczu pierwszej rundy gry podwójnej reprezentantów gospodarzy: Janko Tipsarevicia i Victora Troickiego.