WTA Lugano: deszczowy poniedziałek. Mecz Magdaleny Fręch przerwany

Poniedziałek w Lugano stał pod znakiem deszczu. Mecz Magdaleny Fręch z reprezentantką Liechtensteinu Kathinką von Deichmann w II rundzie eliminacji został przerwany w trzecim secie i zostanie dokończony we wtorek.

Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 139) i Kathinka von Deichmann (WTA 186) długo musiały czekać, aby móc wyjść na kort w Lugano. Stało się to przed godz. 18:00, ale mecz nie został zakończony. Przy prowadzeniu reprezentantki Liechtensteinu 6:3, 1:6, 3:2 zawodniczki musiały udać się do szatni. Spotkania nie udało się w poniedziałek wznowić. Fręch i Deichmann na kort 3 wrócą we wtorek.

W niedzielę w I rundzie dwustopniowych eliminacji Fręch pokonała Francuzkę Amandine Hesse. Jeśli Polka wygra z von Deichmann, po raz trzeci w tym roku przejdzie kwalifikacje w głównym cyklu. Wcześniej dokonała tego w Australian Open i Budapeszcie.

W poniedziałek w Lugano nie udało się rozegrać ani jednego meczu turnieju głównego. Rozpoczęte zostały dwa spotkania, Belgijki Alison van Uytvanck z Francuzką Oceane Dodin i Czeszki Markety Vondrousovej z Kazaszką Julią Putincewą.

Już po wylosowaniu drabinki z imprezy wycofała się Carla Suarez, która została rozstawiona z numerem czwartym. Powód to kontuzja prawego biodra. Hiszpanka miała się zmierzyć z Oceane Dodin. Po zmianie rywalką Francuzki jest Alison van Uytvanck. Alaksandra Sasnowicz, która w pierwotnej wersji drabinki była przeciwniczką Belgijki, zagra z kwalifikantką lub szczęśliwą przegraną.

Samsung Open, Lugano (Szwajcaria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 9 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Marketa Vondrousova (Czechy) - Julia Putincewa (Kazachstan) 4:6, 7:6(2) *do dokończenia
Alison van Uytvanck (Belgia, 9) - Oceane Dodin (Francja) 5:4 *do dokończenia

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Kathinka von Deichmann (Liechtenstein) - Magdalena Fręch (Polska, 5) 6:3, 1:6, 3:2 *do dokończenia

Czy Magdalena Fręch awansuje do turnieju głównego w Lugano?