WTA Bogota: Ana Bogdan i Lara Arruabarrena w II rundzie. Porażka Ajli Tomljanović

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Ana Bogdan
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Ana Bogdan

Rumunka Ana Bogdan pokonała Kolumbijkę Marianę Duque i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Ana Bogdan (WTA 76) w tym roku z dobrej strony zaprezentowała się w Australian Open (III runda, zwycięstwo nad Kristiną Mladenović) i Monterrey (półfinał). W Bogocie Rumunka na początek pokonała 6:1, 7:6(2) Marianę Duque (WTA 123). W II secie Kolumbijka obroniła piłkę setową i z 2:5 doprowadziła do tie breaka, ale nie udało się jej wygrać tej partii. W ciągu 94 minut reprezentantka gospodarzy popełniła 11 podwójnych błędów. Duque to mistrzyni imprezy z 2010 roku. Kolejną rywalką Bogdan będzie Rosjanka Anna Blinkowa.

Ajla Tomljanović (WTA 92) przegrała 6:1, 4:6, 6:7(6) z Renatą Zarazuą (WTA 220). W trwającym godzinę i 51 minut było 14 przełamań, z czego osiem dla Australijki. Tenisistka z Brisbane zdobyła o dziewięć punktów więcej (105-96), ale to efekt łatwo wygranej I partii. W II rundzie Zarazua spotka się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą.

Lara Arruabarrena (WTA 79) pokonała 6:2, 7:6(3) Victorię Rodriguez (WTA 304). W ciągu 81 minut triumfatorka imprezy z 2012 roku oraz jej finalistka z ubiegłego sezonu zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. O ćwierćfinał Hiszpanka zmierzy się ze swoją rodaczką Sarą Sorribes (WTA 116), która popełniła 24 podwójne błędy (12 w I secie), ale wygrała 3:6, 6:1, 6:1 z Carol Zhao (WTA 137).

Veronica Cepede Royg (WTA 84) przegrała 0:6, 6:2, 4:6 z Emilianą Arango (WTA 510). W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu było 12 przełamań, z czego siedem dla Kolumbijki. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Włoszka Jasmine Paolini.

Valentini Grammatikopoulou (WTA 183) zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:4 Miyu Kato (WTA 138). W I secie Greczynka z 1:5 wyrównała na 5:5, ale w 12. gemie oddała podanie ze stanu 40-15. Dwie kolejne partie należały do niej i po dwóch godzinach i 29 minutach awansowała do II rundy. O ćwierćfinał Grammatikopoulou zagra z Johanną Larsson.

Elica Kostowa (WTA 196) pokonała 6:2, 6:4 Nao Hibino (WTA 122). W ciągu 90 minut Bułgarka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Kolejną jej rywalką będzie Dalila Jakupović.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 11 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania, 5) - Victoria Rodriguez (Meksyk, Q) 6:2, 7:6(3) Ana Bogdan (Rumunia, 7) - Mariana Duque (Kolumbia) 6:1, 7:6(2) Emiliana Arango (Kolumbia, WC) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj, 4) 6:0, 2:6, 6:4 Renata Zarazua (Meksyk, Q) - Ajla Tomljanović (Australia, 8) 1:6, 6:4, 7:6(6) Sara Sorribes (Hiszpania) - Carol Zhao (Kanada) 3:6, 6:1, 6:1 Elica Kostowa (Bułgaria, Q) - Nao Hibino (Japonia) 6:2, 6:4 Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) - Miyu Kato (Japonia) 5:7, 6:4, 6:4

Czy Ana Bogdan awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Bogocie?