ATP Monte Carlo: "undecima" Rafaela Nadala. Hiszpan zdobył 11. tytuł w księstwie

Rafael Nadal wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. W niedzielnym finale Hiszpan w dwóch setach pokonał Keia Nishikoriego.

Marcin Motyka
Rafael Nadal, triumfator Rolex Monte-Carlo Masters 2018 Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal, triumfator Rolex Monte-Carlo Masters 2018
Wygrywając ubiegłoroczną edycję turnieju ATP w Monte Carlo Rafael Nadal, został pierwszym tenisistą z dziesięcioma tytułami w jednym turnieju. W niedzielę mógł stać się pierwszym z 11. mistrzostwami. W finale Rolex Monte-Carlo Masters 2018 Hiszpan zmierzył się z Keiem Nishikorim, który walczył o premierowy tytuł złotej serii.

Niedzielny mecz zaczął się sensacyjnie. Nadal, który w drodze do finału demolował kolejnych rywali, w trzecim gemie został przełamany. Hiszpan jednak błyskawicznie opanował sytuację. Zdobył trzy gemy z rzędu, dwukrotnie odbierając podanie rywalowi, i wygrał pierwszego seta 6:3, kończąc go wspaniałym forhendem w linię.

W drugiej partii dominacja Nadala była jeszcze większa. Hiszpan grał za dobrze dla ambitnie walczącego Nishikoriego. Bardzo łatwo wyszedł na prowadzenie 5:1, by zwyciężyć 6:2.

Dla Nadala to 11. w karierze triumf w turnieju w Monte Carlo. Został tym samym pierwszym tenisistą, który 11-krotnie wygrał jedną imprezę. W drodze po tytuł stracił zaledwie 21 gemów. Zdobył także 31. mistrzostwo rangi ATP Masters 1000, co również jest rekordem. Obronił też pozycję lidera rankingu.

Z kolei Nishikori nie wywalczył pierwszego tytułu serii Masters 1000. Dla Japończyka był to piąty w karierze finał zmagań złotej serii i piąty przegrany.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)