WTA Stambuł: Swietłana Kuzniecowa przerwała serię porażek. Christina McHale lepsza od Mony Barthel

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa pokonała Chinkę Qiang Wang i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach ziemnych w Stambule.

Swietłana Kuzniecowa Getty Images / Yifan Ding / Stringer / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa
Z powodu kontuzji nadgarstka Swietłana Kuzniecowa (WTA 28) sezon rozpoczęła z opóźnieniem. Opuściła Australian Open, a na korty wróciła w marcu. W Indian Wells, Miami i Lugano odpadła po pierwszym meczu. W poniedziałek w Stambule pokonała 6:3, 6:3 Qiang Wang (WTA 64) i odniosła pierwsze zwycięstwo od ubiegłorocznego US Open, gdy pokonała Marketę Vondrousovą. W sumie Rosjanka miała serię sześciu z rzędu przegranych spotkań.

W ciągu godziny i 40 minut Kuzniecowa obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 16 szans na przełamanie. Rosjanka podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Wang. Kolejną rywalką mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 będzie jedna z kwalifikantek, Bułgarka Wiktoria Tomowa lub Rosjanka Walentyna Iwachnienko.

Christina McHale (WTA 88) zwyciężyła 7:6(4), 4:6, 6:3 Mona Barthel (WTA 65). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 1:3 oraz z 1-4 w tie breaku. Z kolei w drugiej partii od 4:1 przegrała pięć gemów z rzędu. W decydującej odsłonie Niemka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówka należała do McHale.

W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Barthel popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 36 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. McHale podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Niemką.

Poza tym w poniedziałek rozgrywano decydującą rundę kwalifikacji. Do głównej drabinki, oprócz Tomowej i Iwachnienko, awansowały reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić, Holenderka Arantxa Rus, Słowenka Dalila Jakupović i Rosjanka Anna Kalinska.

We wtorek, około godziny 14:00 czasu polskiego, Agnieszka Radwańska zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić. Tego samego dnia na kort wyjdzie również Karolina Woźniacka, która zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)