Rafael Nadal na mączce nie przegrywa nawet setów. Hiszpan pobił rekord kolejnych wygranych partii

O tym, że Rafael Nadal na mączce jest niemal nie do pokonania, wiedzą wszyscy sympatycy tenisa. Tymczasem okazuje się, że z Hiszpanem trudno jest zdobyć nawet seta. W środę pobił rekord kolejnych wygranych partii w meczach na kortach ziemnych.

Marcin Motyka
Rafael Nadal Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W środę, w meczu II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie, Rafael Nadal pokonał 6:4, 6:4 rodaka, Roberto Carballesa. Dla Hiszpana był to odpowiednio 37. i 38. z rzędu wygrany set na ceglanej mączce. Pobił tym samym rekord kolejnych wygranych partii w meczach rozgrywanych na tej nawierzchni.

Drogę po rekordowe osiągnięcie Nadal rozpoczął jeszcze w ubiegłym roku, w I rundzie Rolanda Garrosa ogrywając 6:1, 6:4, 6:1 Benoita Paire'a. Wówczas w Paryżu zdobył tytuł bez straty partii. Z kolei w tym sezonie bez straconego seta najpierw wygrał dwa pojedynki w Pucharze Davisa, następnie turniej w Monte Carlo. A w środę ustanowił historyczne osiągnięcie.

Poprzedni rekord należał do Ilie Nastase. Rumun w 1973 roku zwyciężył w 36 kolejnych setach w pojedynkach rozgrywanych na kortach ziemnych. Oprócz Nadala i Nastasego, ponad 30 kolejnych partii na ceglanej mączce wygrał także Guillermo Coria - 35.

Tenisiści, którzy wygrali 30 kolejnych setów w meczach rozgrywanych na kortach ziemnych:

Rafael Nadal 30 wrzesień 2006 - maj 2007

- Jestem szczęśliwy, ponieważ wygrałem, ale muszę przyznać, że zagrałem gorzej niż w poprzednich meczach w Monte Carlo. Mogło to wynikać z faktu, że jest to nowy turniej i nowe miejsce, a pierwsze rundy są zawsze trudne, zwłaszcza po tym, jak w poprzednim tygodniu zdobyłeś tytuł - mówił Nadal po środowym zwycięstwie.

W czwartek, w 1/8 finału Barcelona Open BancSabadell, Hiszpan zmierzy się z Guillermo Garcią-Lopezem. I można się spodziewać, że przedłuży swoją serię kolejnych wygranych setów. - Guillermo to tenisista, który gra agresywnie, ma dobry serwis i uderzenia z głębi kortu. Ja na pewno będę musiał zagrać z większą intensywnością niż w środę - ocenił Rafa.

Ile kolejnych setów na mączce wygra Rafael Nadal?