WTA Stambuł: Karolina Woźniacka nie zdobędzie tytułu. Dunka skreczowała w ćwierćfinale

Dunka Karolina Woźniacka skreczowała w meczu z Francuzką Pauline Parmentier w ćwierćfinale turnieju WTA International w Stambule. Odpadła Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Karolina Woźniacka Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W ćwierćfinale imprezy w Stambule meczu z Pauline Parmentier (WTA 122) nie dokończyła Karolina Woźniacka (WTA 2). Dunka skreczowała przy stanie 6:4, 3:6 z powodu problemów z mięśniami brzucha. W pierwszym secie Francuzka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem mistrzyni Australian Open. W drugiej partii Woźniacka z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale oddała podanie i postanowiła nie kontynuować gry.

W ciągu 94 minut Parmentier cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Woźniacka wygrała trzy wcześniejsze mecze z Francuzką. Tenisistka z Paryża awansowała do pierwszego półfinału od października (Luksemburg).

Swietłana Kuzniecowa (WTA 28) przegrała 1:6, 6:1, 5:7 z Poloną Hercog (WTA 75). W trzecim secie Rosjanka nie wykorzystała serwisu po zwycięstwo przy 5:4. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy dała się przełamać. Hercog awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu od lipca 2015 roku (Bukareszt).

W Stambule pozostała już tylko jedna rozstawiona tenisistka, Irina-Camelia Begu (WTA 37). Rumunka obroniła piłkę meczową i pokonała 3:6, 7:6(1), 6:1 Donnę Vekić (WTA 54). Chorwatka prowadziła 6:3, 4:2. W drugiej partii dwa razy serwowała po wygraną (przy 5:4 i 6:5), a meczbola zmarnowała w 12. gemie. W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu popełniła 14 podwójnych błędów. Begu awansowała do drugiego półfinału w sezonie, po Shenzhen.

Maria Sakkari (WTA 48) wygrała 6:3, 7:6(6) z Arantxą Rus (WTA 123) i awansowała do pierwszego półfinału w sezonie. W drugim secie Greczynka wróciła z 2:4, a w tie breaku obroniła dwie piłki setowe przy 4-6. W ciągu godziny i 40 minut zdobyła 31 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie.

W półfinale Begu zmierzy się z Parmentier (bilans meczów 2-2). Sakkari zagra z Hercog i będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)