ATP Monachium: ostatni występ Floriana Mayera w Bawarii. Alexander Zverev i Hyeon Chung poznali rywali

Florian Mayer po raz ostatni w karierze wystąpił w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. W meczu I rundy tegorocznej edycji BMW Open Niemiec w trzech setach przegrał z Martinem Klizanem.

Marcin Motyka
Florian Mayer AFP / DOMINIQUE FAGET / AFP / Na zdjęciu: Florian Mayer
Florian Mayer po raz ósmy i ostatni stanął na starcie turnieju ATP w Monachium. Urodzony w leżącej 200 km od miasta-gospodarza imprezy miejscowej Bayreuth Niemiec po sierpniowym US Open zakończy zawodową karierę. W pożegnalnym starcie w Bawarii Mayer nie zdołał wygrać choćby jednego meczu. W poniedziałkowym pojedynku I rundy BMW Open 2018 przegrał 6:3, 4:6, 3:6 z Martinem Klizanem, choć w decydującym secie prowadził 3:0 z przewagą dwóch przełamań.

Klizan, który wykazał się hartem ducha, wolą walki i wygrał niemal przegrany mecz, w ciągu dwóch godzin i jednej minuty gry zaserwował jednego asa i wykorzystał sześć z 15 piłek na przełamanie. Kolejnym rywalem Słowaka, mistrza zmagań w Monachium z 2014 roku, będzie lepszy z pary Mirza Basić - Gael Monfils.

Z kolei inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Alexandra Zvereva, zeszłorocznego triumfatora BMW Open, został jego rodak, Yannick Hanfmann. Niemiecki posiadacz dzikiej karty w meczu otwarcia tegorocznej edycji zawodów w Monachium pokonał 6:2, 6:4 w 59 minut Marcosa Baghdatisa.

Do II rundy awansował także inny grający z dziką kartą reprezentant gospodarzy, Matthias Bachinger. 31-latek z Monachium wygrał 7:6(8), 3:6, 6:3 z Michaiłem Kukuszkinem i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od czerwca 2015 roku. O kolejną wygraną Niemiec powalczy z Hyeonem Chungiem, turniejową "czwórką".

Yannick Hanfmann (Niemcy, WC) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:2, 6:4
Mathias Bachinger (Niemcy, WC) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 7:6(8), 3:6, 6:3

wolne losy: Alexander Zverev (Niemcy, 1); Roberto Bautista (Hiszpania, 2); Diego Schwartzman (Argentyna, 3); Hyeon Chung (Korea Południowa, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Monachium?