ATP Estoril: Stefanos Tsitsipas pokonał Kevina Andersona. Pablo Carreno ruszył po obronę tytułu

Stefanos Tsitsipas w trzech setach pokonał najwyżej rozstawionego Kevina Andersona w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Pablo Carreno wykonał pierwszy krok w kierunku obrony tytułu.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Kevin Anderson zanotował nieudany powrót do rozgrywek. Afrykaner, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją kolana, w środę rozegrał pierwszy mecz od 29 marca. W pojedynku II rundy turnieju ATP w Estoril zmierzył się z 19-letnim Stefanosem Tsitsipasem. Najwyżej rozstawiony Anderson rozpoczął udanie, wygrał inauguracyjnego seta po tie breaku, ale ostatecznie uległ utalentowanemu Grekowi 7:6(3), 3:6, 3:6.

Zwycięstwo nad aktualnie ósmym w rankingu ATP Andersonem to dla Tsitsipasa trzecia w karierze wygrana nad tenisistą z czołowej "10" klasyfikacji singlistów. Grek zarazem awansował do drugiego ćwierćfinału z rzędu. W ubiegłym tygodniu doszedł aż do finału zmagań w Barcelonie.

- Myślę, że obaj nie potrafiliśmy sobie poradzić z mocno wiejącym wiatrem, popełnialiśmy wiele błędów i nie graliśmy swojego tenisa. Po przegranym pierwszym secie nieco się rozluźniłem, a gdy w drugiej partii go przełamałem, zacząłem myśleć, że mogę wygrać - mówił Tsitsipas, który w 1/4 finału zagra z Roberto Carballesem. Hiszpan w czwartek obronił trzy meczbole i pokonał 5:7, 6:2, 7:6(1) Camerona Norrie'ego.

Pablo Carreno wykonał pierwszy krok w kierunku obrony wywalczonego przed rokiem trofeum. W czwartkowy wieczór oznaczony numerem drugim Hiszpan ograł 6:1, 7:5 Nicolasa Kickera, w drugim secie odrabiając stratę przełamania. - Pierwszy mecz zawsze jest ważny. Sądzę, że w pierwszym secie zagrałem na wysokim poziomie, ale w drugim przestałem być tak agresywny i to sprawiło, że on poczuł się komfortowo - powiedział Carreno.

Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Nicolas Jarry. W ostatnim meczu czwartego dnia zmagań w Estoril Chilijczyk wygrał 6:3, 7:6(6) z innym tenisistą z Półwyspu Iberyjskiego, kwalifikantem Ricardo Ojedą.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 501,3 tys. euro
czwartek, 3 maja

II runda gry pojedynczej:

Pablo Carreno (Hiszpania, 2) - Nicolas Kicker (Argentyna) 6:1, 7:5
Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Kevin Anderson (RPA, 1) 6:7(3), 6:3, 6:3
Roberto Carballes (Hiszpania) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 5:7, 6:2, 7:6(1)
Nicolas Jarry (Chile) - Ricardo Ojeda (Hiszpania, Q) 6:3, 7:6(6)

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Estoril?