WTA Madryt: Magda Linette przegrała dreszczowiec i nie wystąpi w turnieju głównym

Magda Linette przegrała z Rosjanką Natalią Wichliancewą i nie awansowała do turnieju głównego WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie.

Magda Linette Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: Magda Linette
W I rundzie dwustopniowych eliminacji do imprezy w Madrycie, Magda Linette (WTA 71) odprawiła Amerykankę Sofię Kenin. W sobotę Polka stoczyła nieprawdopodobną batalię z Natalią Wichliancewą (WTA 83). Rosjanka zwyciężyła 7:5, 6:7(8), 7:6(2) po trzech godzinach i ośmiu minutach walki.

W pierwszym secie Wichliancewa z 1:3 wyszła na 5:3. Linette wyrównała na 5:5, ale w 11. gemie zmarnowała dwa break pointy, a w 12. oddała podanie. W drugiej partii nie było przełamań. W tie breaku Polka prowadziła 5-2, ale zanim wykorzystała trzecią piłkę setową, najpierw obroniła meczbola przy 7-8. W decydującej odsłonie poznanianka z 1:3 wyrównała na 3:3. Przy 4:5 i 15-40 odparła dwie piłki meczowe, ale nie udało się jej wyszarpać zwycięstwa. W kolejnym tie breaku emocji już nie było i w turnieju głównym zagra Wichliancewa.

W dreszczowcu było 11 przełamań, z czego sześć dla Rosjanki. Wichliancewa zdobyła o siedem punktów więcej od Linette (137-130). Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Linette ponownie w Madrycie nie przeszła kwalifikacji. W ubiegłym roku w ich I rundzie przegrała z Hiszpanką Silvią Soler. Mutua Madrid Open to jedyny turniej rangi Premier Mandatory, w którym poznanianka jeszcze nie wystąpiła.

Wichliancewa zagra w czwartym z rzędu turnieju rangi Premier Mandatory. W ubiegłym sezonie w Pekinie uległa Darii Kasatkinie. W tym roku w Indian Wells i Miami doszła do II rundy. W Madrycie dojdzie do starcia kwalifikantek, bo 21-latka z Wołgogradu zmierzy się z Kristyną Pliskovą.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 6,685 mln euro
sobota, 5 maja

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Natalia Wichliancewa (Rosja, 15) - Magda Linette (Polska, 8) 7:5, 6:7(8), 7:6(2)

Czy w 2018 roku Magda Linette zadebiutuje w Top 50 rankingu?