WTA Madryt: Karolina Pliskova wygrała nocną batalię z Wiktorią Azarenką. Sloane Stephens w III rundzie

Czeszka Karolina Pliskova pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Karolina Pliskova Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W II rundzie Mutua Madrid Open odbyła się emocjonująca, nocna batalia byłych liderek rankingu. Karolina Pliskova (WTA 6) zwyciężyła 6:2, 1:6, 7:5 Wiktorię Azarenkę (WTA 98) po dwóch godzinach i sześciu minutach. W trzecim secie Białorusinka podniosła się z 0:3, ale w końcówce zabrakło jej skuteczności. Przy 5:5 Czeszka obroniła cztery break pointy, a w 12. gemie zakończyła mecz efektownym returnem. Azarenka to finalistka madryckiej imprezy z 2011 i 2012 roku.

Pliskova obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Czeszka posłała 31 kończących uderzeń przy 44 niewymuszonych błędach. Azarenka miała 26 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek. Pliskova poprawiła na 2-3 bilans meczów z Białorusinką i po raz pierwszy w stolicy Hiszpanii awansowała do III rundy.

Sloane Stephens (WTA 9) pokonała 6:1, 6:3 Samanthę Stosur (WTA 57). W trwającym 74 minuty spotkaniu Amerykanka nie musiała bronić ani jednego break pointa, a sama uzyskała cztery przełamania. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 29 z 37 punktów. Naliczono jej 22 kończące uderzenia i 20 niewymuszonych błędów. Australijka miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek.

Stosur w stolicy Hiszpanii osiągnęła półfinał w 2016 roku. Dla Stephens to piąty występ w turnieju głównym w Madrycie. O pierwszy ćwierćfinał zmierzy się Pliskovą, z którą ma bilans meczów 2-0. Amerykanka i Czeszka po raz pierwszy spotkają się na korcie ziemnym.

Julia Görges (WTA 12) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Larę Arruabarrenę (WTA 82). Niemka wróciła ze stanu 2:6, 1:3. W trwającym godzinę i 46 minut meczu zaserwowała 12 asów i zgarnęła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 44 kończące uderzenia przy 35 niewymuszonych błędach. Hiszpance zanotowano 11 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. O drugi ćwierćfinał w Madrycie (2011) Görges zagra z Caroline Garcią.