ATP Madryt: trudna inauguracja Dominika Thiema. Alexander Zverev zakończył po północy

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Jewgienija Donskoja w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. Dominic Thiem wygrał z Federico Delbonisem i o ćwierćfinał zagra z Borną Coriciem.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W ubiegłym sezonie w Madrycie Dominic Thiem zanotował pierwszy i jak dotychczas jedyny finał rangi ATP Masters 1000. W tegorocznej edycji Mutua Madrid Open był bliski porażki już w inauguracyjnym meczu. W środowym spotkaniu II rundy z Federico Delbonisem Austriak musiał się bardzo mocno natrudzić, aby odnieść zwycięstwo. Przegrał pierwszego seta, ale ostatecznie odwrócił losy pojedynku i zwyciężył 4:6, 6:3, 7:5 po dwóch godzinach i 23 minutach.

Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem piątym Thiema został Borna Corić, z którym ma bilans 1-1. Będzie to rewanż za ćwierćfinał z Madrytu sprzed 12 miesięcy. Wówczas Austriak wygrał 6:1, 6:4. Corić tymczasem w środę nie dał szans Janowi-Lennardowi Struffowi. Rozbił Niemca w 70 minut, tracąc zaledwie dwa gemy.

Alexander Zverev do Madrytu przybył wprost z Monachium, gdzie w niedzielę cieszył się z tytułu. Organizatorzy dali Niemcowi więcej czasu na adaptację do nowych warunków i jego mecz II rundy z Jewgienijem Donskojem wyznaczyli jako ostatni w sesji wieczornej na głównym korcie. Zverev rozegrał udany pojedynek. Pokonał Rosjanina 6:2, 7:5, a gdy spotkanie dobiegło końca, zegar w Madrycie wskazywał 17 minut po północy.

W ciągu godziny i kwadransa gry oznaczony "dwójką" Zverev zaserwował cztery asy, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, posłał aż 33 zagrania kończące i popełnił 14 niewymuszonych błędów. O ćwierćfinał hamburczyk powalczy z Leonardo Mayerem.