ATP Madryt: Dominic Thiem poszedł za ciosem. Austriak znów wystąpi w finale

Dominic Thiem po raz drugi z rzędu wystąpi w finale turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W sobotę Austriak w dwóch setach pokonał Kevina Andersona z RPA.

Rafał Smoliński
Dominic Thiem Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Po wielkim zwycięstwie nad broniącym tytułu Rafaelem Nadalem Dominic Thiem stał się głównym faworytem do zwycięstwa w Mutua Madrid Open 2018 i pokazał to w sobotnim półfinale. Rozstawiony z "piątką" Austriak już w gemie otwarcia przełamał serwis Afrykanera i kontrolował sytuację na korcie. Przy stanie 3:1 mógł podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał dwóch break pointów.

Oznaczony szóstym numerem Kevin Anderson wypracował niewiele okazji na przełamanie. W 10. gemie powinien powrócić do gry, lecz mimo prowadzenia 40-0 przy serwisie Thiema czterokrotnie posłał piłkę w aut. Jego przeciwnik skorzystał z prezentów, a przy pierwszym setbolu zanotował wygrywający forhend w wolną część kortu.

W drugiej partii powtórzyła się historia z premierowej odsłony. Reprezentant RPA stracił podanie już w pierwszym gemie. Następnie, przy stanie 3:1, Thiem przełamał po raz trzeci w sobotnim spotkaniu i nic już nie mogło odebrać mu zwycięstwa. Anderson nie radził sobie w wymianach, zwłaszcza w tych dłuższych i popełniał dużo więcej błędów od rywala. Podający w ósmym gemie po zwycięstwo Austriak wygrał ze stanu 0-30 cztery piłki z rzędu, a cały pojedynek zakończył po 85 minutach wynikiem 6:4, 6:2.

Przed sobotnim pojedynkiem Anderson legitymował się bilansem gier z Thiemem 6-0, ale były to zwycięstwa na nawierzchni twardej. Na ulubionej mączce Austriak nie dał szans reprezentantowi RPA i w niedzielę wystąpi w drugim w karierze finale zawodów rangi ATP World Tour Masters 1000. Rok temu tytułu w Madrycie pozbawił go Hiszpan Rafael Nadal. Teraz na jego drodze stanie Kanadyjczyk Denis Shapovalov lub Niemiec Alexander Zverev.