WTA Rzym: efektowne otwarcie Eliny Switoliny. Jelena Ostapenko w III rundzie

Broniąca tytułu Ukrainka Elina Switolina i Łotyszka Jelena Ostapenko awansowały do III rundy turnieju WTA Premier 5 na kortach ziemnych w Rzymie.

Elina Switolina Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Elina Switolina
We wtorkowy wieczór rozegrane zostały dwa mecze II rundy turnieju WTA w Rzymie. Efektownie walkę o obronę tytułu rozpoczęła Elina Switolina (WTA 4). Ukrainka rozbiła 6:1, 6:2 Petrę Martić (WTA 36) i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Chorwatką.

W trwającym 61 minut meczu Switolina zaserwowała trzy asy i zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Rosjanka Daria Kasatkina lub Amerykanka Danielle Collins.

Jelena Ostapenko (WTA 6) wygrała 6:2, 7:5 Shuai Zhang (WTA 27). W drugim secie Chinka z 2:4 wyszła na 5:4, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko jeden punkt. W trwającym 69 minut meczu Łotyszka zgarnęła 24 z 31 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystała wszystkie pięć okazji na przełamanie. Mistrzyni Rolanda Garrosa posłała 27 kończących uderzeń i popełniła 24 niewymuszone błędy. Zhang miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. O ćwierćfinał Ostapenko zagra z Brytyjką Johanną Kontą lub Tajwanką Su-Wei Hsieh.

W I rundzie doszło do starcia Anastasiji Sevastovej (WTA 20) z Kristiną Mladenović (WTA 30). Łotyszka prowadziła 6:3, 3:0 po 47 minutach, gdy Francuzka skreczowała z powodu zawrotów głowy. O 1/8 finału tenisistka z Lipawy zmierzy się z Serbką Aleksandrą Krunić. Dla Mladenović był to był to piąty występ w Rzymie. Jedyny raz do II rundy awansowała w 2015 roku.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 3,351 mln euro
wtorek, 15 maja

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 4) - Petra Martić (Chorwacja) 6:1, 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) - Shuai Zhang (Chiny) 6:2, 7:5

I runda gry pojedynczej:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 15) - Kristina Mladenović (Francja) 6:3, 3:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie?