WTA Rzym: dreszczowiec Gawriłowej z Muguruzą nocną porą. Australijka rywalką Marii Szarapowej

Garbine Muguruza i Daria Gawriłowa stoczyły nocną batalię w II rundzie turnieju WTA w Rzymie. Australijka obroniła dwie piłki meczowe i o ćwierćfinał zagra z Marią Szarapową.

Daria Gawriłowa Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Daria Gawriłowa
Na kort centralny w Rzymie Garbine Muguruza (WTA 3) i Daria Gawriłowa (WTA 24) wyszły o godz. 22:50. Mecz dobiegł końca o godz. 2:02. W III rundzie zagra Australijka, która pokonała Hiszpankę 5:7, 6:2, 7:6(6). W trzecim secie tenisistka z Melbourne wróciła z 0:4 oraz obroniła dwie piłki meczowe, po jednej w 12. gemie i tie breaku.

W trwającym trzy godziny i osiem minut meczu było 11 przełamań, z czego sześć dla Gawriłowej. Australijka zdobyła o trzy punkty więcej od rywalki (122-119). Tenisistka z Melbourne posłała 29 kończących uderzeń i popełniła 41 niewymuszonych błędów. Muguruzie naliczono 48 piłek wygranych bezpośrednio i 65 pomyłek.

Dla Gawriłowej Foro Italico w Rzymie to wyjątkowo szczęśliwy obiekt. Odniosła tutaj już czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W poprzednich sezonach pokonała Serbkę Anę Ivanović, Rumunkę Simonę Halep i Rosjankę Swietłanę Kuzniecową. W 2015 doszła do półfinału, a w 2017 roku awansowała w stolicy Włoch do ćwierćfinału, w obu przypadkach jako kwalifikantka. W czwartek Australijka zmierzy się z Marią Szarapową, z którą trzy lata temu przegrała w walce o finał.

Karolina Woźniacka (WTA 2) pokonała 6:1, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 49). W ciągu 96 minut obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Dunka dwa razy straciła podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Wiceliderka rankingu zdobyła 38 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Łotyszka Anastasija Sevastova, której w czterech meczach oddała 20 gemów.

Venus Williams (WTA 9) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:5 Jelenę Wiesninę (WTA 44). Amerykanka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 1:3 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Amerykanka wykorzystała siedem z 14 break pointów. Była liderka rankingu poprawiła na 3-4 bilans meczów z Rosjanką. Williams to mistrzyni rzymskiej imprezy z 1999 roku. W ćwierćfinale zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit, z którą kilka dni temu przegrała w I rundzie w Madrycie.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 3,351 mln euro
środa, 16 maja

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 2) - Alison van Uytvanck (Belgia, Q) 6:1, 6:4
Venus Williams (USA, 8) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:2, 4:6, 7:5
Daria Gawriłowa (Australia) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 3) 5:7, 6:2, 7:6(6)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie?