WTA Rzym: Maria Szarapowa i Andżelika Kerber w III rundzie po trzysetowych bojach

Maria Szarapowa pokonała po trzysetowym boju Dominikę Cibulkovą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 na kortach ziemnych w Rzymie. Andżelika Kerber ma sobą trudną przeprawę z Iriną-Camelią Begu.

Maria Szarapowa Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
Maria Szarapowa (WTA 40) ma już za sobą dwa trzysetowe mecze w Rzymie. W I rundzie wyeliminowała Australijkę Ashleigh Barty, a w środę pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Dominikę Cibulkovą (WTA 34). W trwającym 2,5 godziny spotkaniu Rosjanka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 38 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 41 kończących uderzeń i popełniła 40 niewymuszonych błędów. Słowaczce naliczono 21 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Szarapowa wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Cibulkovą. O ćwierćfinał mistrzyni rzymskiej imprezy z 2011, 2012 i 2015 roku zagra z Darią Gawriłową.

Andżelika Kerber (WTA 12) zwyciężyła 3:6, 7:5, 7:5 Irinę-Camelię Begu (WTA 41). W pierwszym secie Rumunka od 2:3 zdobyła cztery gemy. W drugiej partii z 3:5 wyrównała na 5:5, ale jej końcówka należała do Niemki. W decydującej odsłonie tenisistka z Bukaresztu z 1:3 wyszła na 4:3, ale ostatecznie po dwóch godzinach i 37 minutach do III rundy awansowała Kerber. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Greczynka Maria Sakkari.

Anastasija Sevastova (WTA 20) wygrała 6:4, 6:4 z Aleksandrą Krunić (WTA 46). Początek należał do Serbki, która prowadziła 2:0, ale później przewagę uzyskała Łotyszka. W ciągu 77 minut tenisistka z Lipawy zaserwowała cztery asy, zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z siedmiu break pointów.

Johanna Konta (WTA 22) pokonała 6:0, 6:4 Su-Wei Hsieh (WTA 50). W trwającym 65 minut meczu Brytyjka zgarnęła 24 z 32 punktów przy własnym pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. W ubiegłym roku tenisistka z Eastbourne przegrała z Tajwanką w I rundzie Rolanda Garrosa. O ćwierćfinał Konta zmierzy się z Jeleną Ostapenko.

Anett Kontaveit (WTA 26) pokonała 7:5, 7:5 Swietłanę Kuzniecową (WTA 39). Estonka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 1:3 w drugim secie. Rosjanka to finalistka rzymskiej imprezy z 2007 i 2009 roku.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)