WTA Rzym: awans odrodzonej Eliny Switoliny. Simona Halep bez gry w ćwierćfinale

Broniąca tytułu Elina Switolina odrodziła się po przegraniu pierwszego seta do zera i pokonała Darię Kasatkinę w III rundzie turnieju WTA w Rzymie.

Elina Switolina Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 4) turniej w Rzymie rozpoczęła od łatwego zwycięstwa nad Chorwatką Petrą Martić. W czwartek Ukrainka fatalnie otworzyła mecz z Darią Kasatkiną (WTA 13), ale ostatecznie pokonała Rosjankę 0:6, 6:3, 6:2. W pierwszym secie obrończyni tytułu zdobyła tylko siedem punktów. W drugiej partii od 2:0 straciła trzy gemy, ale pięć kolejnych padło jej łupem. W decydującej odsłonie Switolina oddała podanie przy 1:1, ale do końca meczu zgarnęła 22 z 30 punktów i awansowała do ćwierćfinału.

W trwającym 96 minut meczu było 11 przełamań, z czego sześć dla Switoliny. Ukrainka wywalczyła o trzy punkty więcej od Kasatkiny (71-68) i podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Rosjanką. O półfinał obrończyni tytułu zmierzy się z Andżeliką Kerber.

W III rundzie na kort nie musiała wychodzić Simona Halep, bo z turnieju z powodu kontuzji prawego żebra wycofała się Madison Keys (WTA 14). Obie tenisistki wystąpiły w finale rzymskiej imprezy. Amerykanka dwa lata temu przegrała z Sereną Williams, a Rumunka w ubiegłym sezonie uległa Switolinie. Kolejną rywalką liderki rankingu będzie Sloane Stephens lub Caroline Garcia.

Jelena Ostapenko (WTA 6) zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:4 Johannę Kontę (WTA 22). W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Brytyjka zaserwowała 11 asów, ale zdobyła tylko 18 z 40 punktów przy swoim drugim podaniu. Naliczono jej 28 kończących uderzeń i 31 niewymuszonych błędów. Łotyszka miała 36 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym sezonie w Pucharze Federacji i w Eastbourne wygrała Konta. W ćwierćfinale Ostapenko zmierzy się z Marią Szarapową.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)