WTA Norymberga: efektowne otwarcie Kiki Bertens. Kristyna Pliskova wygrała dreszczowiec z Julią Görges

Kiki Bertens od gładkiego zwycięstwa nad Dejaną Radanović rozpoczęła walkę o trzeci z rzędu triumf w turnieju w Norymberdze. Julia Görges przegrała z Kristyną Pliskovą po trzysetowym dreszczowcu.

Kiki Bertens Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 18) potrzebowała godziny, aby pokonać 6:1, 6:1 Dejanę Radanović (WTA 293). Holenderka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i zdobyła 20 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki. Tenisistka z Wateringen wygrała 13. mecz z rzędu w Norymberdze. W 2016 roku zdobyła tytuł jako kwalifikantka. W ubiegłym sezonie triumfowała bez straty seta.

Niesamowitą batalię stoczyły Kristyna Pliskova (WTA 70) i Julia Görges (WTA 11). Czeszka prowadziła 6:2, 4:2, ale zwyciężyła 6:2, 6:7(8), 7:6(5). W tie breaku drugiego seta zmarnowała piłkę meczową, jednak ostatecznie to ona awansowała do II rundy po dwóch godzinach i 33 minutach. Pliskova zaserwowała 10 asów, o dwa mniej od Niemki. Czeszka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Hiszpanka Lara Arruabarrena.

Shuai Zhang (WTA 27) przegrała 2:6, 2:6 z Fanny Stollar (WTA 203). W ciągu 53 minut Węgierka zaserwowała pięć asów, zgarnęła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. Irina-Camelia Begu (WTA 41) skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi przy stanie 4:6, 3:3 w meczu z Johanną Larsson (WTA 97).

Nadia Podoroska (WTA 506) wykorzystała sześć z 11 break pointów i pokonała 6:2, 6:3 Kristinę Kucovą (WTA 280). Alison Riske (WTA 105) wygrała 6:1, 7:6(2) z Mandy Minellą (WTA 307). Amerykanka prowadziła 6:1, 5:1. Zmarnowała dwie piłki meczowe i dopiero w tie breaku przypieczętowała awans do II rundy.

Katerina Siniakova (WTA 57) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:1 Annę Zaję (WTA 247). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Czeszka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej od Niemki (84-80).

Mecze Carina Witthöft - Mona Barthel i Kirsten Flipkens - Alison van Uytvanck zostały przerwane z powodu deszczu i ich dokończenie nastąpi we wtorek. Lepsza z Niemek będzie rywalką Bertens, a zwyciężczyni starcia Belgijek zagra z Podoroską.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 21 maja

I runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 3) - Dejana Radanović (Serbia, Q) 6:1, 6:1
Katerina Siniakova (Czechy, 8) - Anna Zaja (Niemcy, Q) 2:6, 6:4, 6:1
Kristyna Pliskova (Czechy) - Julia Görges (Niemcy, 2) 6:2, 6:7(8), 7:6(5)
Fanny Stollar (Węgry, Q) - Shuai Zhang (Chiny, 4) 6:2, 6:2
Johanna Larsson (Szwecja) - Irina-Camelia Begu (Rumunia, 5) 6:4, 3:3 i krecz
Alison Riske (USA) - Mandy Minella (Luksemburg, Q) 6:1, 7:6(2)
Nadia Podoroska (Argentyna, Q) - Kristina Kucova (Słowacja, Q) 6:2, 6:3
Alison van Uytvanck (Belgia, 7) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:7(5), 6:2, 4:2 *do dokończenia
Mona Barthel (Niemcy) - Carina Witthöft (Niemcy) 7:5 *do dokończenia

Czy Kiki Bertens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Norymberdze?