ATP Madryt: Rozegrano pierwsze mecze madryckiego turnieju

W niedzielę rozegrano trzy mecze turnieju Masters Series w Madrycie (z pulą nagród 3,7 mln Euro). Awans wywalczyło dwóch zawodników gospodarzy.

Małgorzata Niełacna

Hiszpan Tommy Robredo rozstawiony z numerem szesnastym, wyeliminował w trzech setach Niemca Nicolasa Kiefera zajmującego aktualnie 29. pozycję w światowym rankingu, 3:6, 6:2, 6:2. Było to już trzecie zwycięstwo Hiszpana nad Niemcem.

Inny hiszpański tenisista Juan Carlos Ferrero, który w Madrycie zagrał dzięki dzikiej karcie, pokonał Rosjanina Igora Kunitsyna również w trzech setach, 6:3, 4:6, 6:4. Tym samym zrewanżował się za porażkę poniesioną w tym roku na kortach ziemnych w Barcelonie. W kolejnej rundzie Ferrero zmierzy się ze swoim rodakiem, Fernando Verdasco.

Spotkanie Amerykanina Sama Querrey’a z numerem 15 imprezy, Czechem Radkiem Stepankiem, nie zostało dokończone. Po przegranym w tie breaku pierwszym secie przez czeskiego tenisistę i stanie 2:5 w drugim Stepanek przerwał mecz z powodu kontuzji.