ITF Ustroń: Vit Kopriva lepszy w finale od Dante Gennaro. Drugi w karierze tytuł Czecha

Czech Vit Kopriva wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ITF o puli nagród 15 tys. dolarów - Ustroń Cup. W niedzielnym finale pokonał Włocha Dante Gennaro.

Rafał Smoliński
piłka tenisowa na korcie Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka tenisowa na korcie
Notowany obecnie na 644. miejscu w rankingu ATP Vit Kopriva potrzebował 106 minut, aby zwyciężyć Włocha Dante Gennaro (ATP 548). O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie w 12. gemie. Z kolei w drugiej partii Czech stracił tylko gema, dlatego wygrał ostatecznie 7:5, 6:1.

20-letni reprezentant naszych południowych sąsiadów został triumfatorem futuresa Ustroń Cup. Kopriva wywalczył drugi singlowy tytuł, bowiem w 2016 roku był najlepszy w turnieju ITF na kortach ziemnych w Kairze. Za występ w Polsce otrzyma 18 punktów do światowej klasyfikacji, natomiast pokonany przez niego Gennaro, który celował w premierowe zawodowe mistrzostwo, zdobył 10 punktów.