Roland Garros: Petra Kvitova z problemami w II rundzie. Katerina Siniakova odprawiła Wiktorię Azarenkę

Petra Kvitova potrzebowała trzech setów, aby pokonać Veronikę Cepede Royg w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wiktoria Azarenka przegrała z Kateriną Siniakovą.

Petra Kvitova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Veronica Cepede Royg (WTA 87) sprawiła spore problemy Petrze Kvitovej (WTA 8) w I rundzie Rolanda Garrosa. Czeszka zwyciężyła 3:6, 6:1, 7:5 po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała sześć asów i obroniła trzy z czterech break pointów. Posłała 31 kończących uderzeń i popełniła 35 niewymuszonych błędów. Paragwajka miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Kolejną rywalką Kvitovej będzie Lara Arruabarrena (WTA 95), która wygrała 7:6(5), 6:3 z Timeą Babos (WTA 37). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 2:5. W trwającym 87 minut meczu zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z sześciu break pointów.

Wiktoria Azarenka (WTA 82) przegrała 5:7, 5:7 z Kateriną Siniakovą (WTA 57). W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu Białorusinka wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie, ale sama cztery razy oddała podanie. Byłej liderce rankingu naliczono 27 kończących uderzeń i 31 niewymuszonych błędów. Czeszce zanotowano 23 piłki wygrane bezpośrednio i 19 pomyłek. Najlepszy wynik Azarenki w Paryżu to półfinał z 2013 roku. Białorusinka po raz czwarty odpadła z Rolanda Garrosa w I rundzie (2006, 2007, 2016). Kolejną rywalką Siniakovej będzie Kateryna Kozłowa, pogromczyni Jeleny Ostapenko.

Naomi Osaka (WTA 21) wróciła z 1:5 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Sofię Kenin (WTA 92). Japonka zaserwowała 10 asów i wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Carla Suarez (WTA 23) w 42 minuty rozbiła 6:0, 6:1 Anę Konjuh (WTA 104). Dla Chorwatki, która w ubiegłym roku przeszła operację prawego ramienia, był to drugi występ w sezonie.

Camila Giorgi (WTA 55) wygrała 6:3, 6:2 z Grace Min (WTA 197). W ciągu 74 minut Włoszka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 34 kończące uderzenia przy 36 niewymuszonych błędach. Amerykance naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Caroline Dolehide (WTA 126) wykorzystała pięć z 11 break pointów i pokonała 6:4, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 110).

Maria Sakkari (WTA 39) wróciła z 3:5 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:6(5), 6:2 Mandy Minellę (WTA 307). W trwającym godzinę i 53 minuty meczu obie tenisistki miały po siedem break pointów. Greczynka trzy razy straciła podanie, a sama uzyskała pięć przełamań.