Cykl ITF: bez polskiego meczu w Obidos. Urszula Radwańska nie dołączyła do Katarzyny Kawy

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska i Katarzyna Kawa nie zmierzą się w sobotnim półfinale turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach dywanowych w Obidos. Szansę na finał zachowała tylko druga z Polek.

Notowana na 772. miejscu w rankingu WTA Katarzyna Kawa jako pierwsza przystąpiła w piątek do rywalizacji na portugalskich dywanach. Polka spotkała się z Włoszką Dalilą Spiteri (WTA 636) i odniosła pewne zwycięstwo 6:2, 6:2.

Z kolei Urszula Radwańska (WTA 374) zagrała z 19-letnią Szwajcarką Yleną In-Albon (WTA 454) i przegrała 3:6, 3:6. Tym samym krakowianka nie skrzyżuje w sobotę rakiet z kryniczanką w pojedynku o finał.

Kawa miała jeszcze szansę na finał debla, lecz w piątek razem z Rosalie van der Hoek przegrała wyrównany półfinał. Oznaczona czwartym numerem polsko-holenderska para uległa rozstawionym z drugim numerem Rosjance Aminie Anszbie i Gruzince Sofii Szapatawej 6:3, 5:7, 6-10.

piątek, 1 czerwca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Obidos (Portugalia), 25 tys. dolarów, kort dywanowy

półfinał gry pojedynczej:

Katarzyna Kawa (Polska, Q) - Ylena In-Albon (Szwajcaria) *sobota

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Katarzyna Kawa (Polska, Q) - Dalila Spiteri (Włochy) 6:2, 6:2 Ylena In-Albon (Szwajcaria) - Urszula Radwańska (Polska, 7) 6:3, 6:3

półfinał gry podwójnej:

Amina Anszba (Rosja, 2) / Sofia Szapatawa (Gruzja, 2) - Katarzyna Kawa (Polska, 4) / Rosalie van der Hoek (Holandia, 4) 3:6, 7:5, 10-6

ZOBACZ WIDEO Olimpiady Specjalne - rywalizowało 160 koszykarzy

Źródło artykułu: