Roland Garros: będzie klasyk w IV rundzie. Serena Williams zagra z Marią Szarapową

Serena Williams pokonała Julię Görges i w IV rundzie Rolanda Garrosa zmierzy się z Marią Szarapową. Andżelika Kerber odprawiła Kiki Bertens.

Serena Williams Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams (WTA 451) rozkręca się w paryskiej imprezie. W II rundzie Amerykanka wyeliminowała w trzech setach Ashleigh Barty. W sobotę pokonała 6:3, 6:4 Julię Görges (WTA 11). W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia byłych liderek rankingu i mistrzyń Rolanda Garrosa. Williams zmierzy się z Marią Szarapową, z którą ma bilans meczów 19-2.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Williams uzyskała na 3:1. W drugiej partii wykorzystała piątego break pointa na 2:1. W czwartym gemie Amerykanka oddała podanie, ale odskoczyła na 4:2 i utrzymała przewagę do końca meczu.

W trwającym 75 minut spotkaniu Görges zaserwowała 11 asów, ale zdobyła tylko dziewięć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Williams przy własnym pierwszym serwisie zgarnęła 30 z 35 piłek. Amerykanka posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 12 niewymuszonych błędów. Niemka miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 23 pomyłki.

Williams podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Görges. Po raz drugi zmierzyły się w Paryżu. Osiem lat temu Amerykanka rozbiła Niemkę 6:1, 6:1. Dla byłej liderki rankingu to pierwszy wielkoszlemowy turniej od czasu triumfu w Australian Open 2017. Po przerwie macierzyńskiej notuje trzeci występ. W marcu w Indian Wells doszła do III rundy, a w Miami odpadła po pierwszym meczu.

Williams w Paryżu triumfowała w 2002, 2013 i 2015 roku, a Szarapowa zdobyła dwa tytuły (2012, 2014). Dopiero po raz drugi tenisistki te zmierzą się w Rolandzie Garrosie. Pięć lat temu w finale Amerykanka zwyciężyła 6:4, 6:4.

Andżelika Kerber (WTA 12) wygrała 7:6(4), 7:6(4) z Kiki Bertens (WTA 22). W drugiej partii Holenderka z 1:3 wyszła na 5:4, ale w 10. gemie oddała podanie. W tie breaku nie wykorzystała prowadzenia 3-1 i pożegnała się z turniejem. Dwa lata temu obie zawodniczki spotkały się w I rundzie Rolanda Garrosa. Zwyciężyła wówczas Bertens i później doszła do półfinału.

Kerber w IV rundzie Rolanda Garrosa wystąpi po raz pierwszy od 2014 roku. O drugi ćwierćfinał w Paryżu (2012) zmierzy się z Caroline Garcią. Niemka wygrała cztery z sześciu dotychczasowych meczów z Francuzką.