Roland Garros: porażka sióstr Williams w deblu. Amerykanki rozgromione w trzecim secie

Serena i Venus Williams na III rundzie zakończyły występ w grze podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2018. Amerykanki musiały uznać wyższość rozstawionej z "trójką" słoweńsko-hiszpańskiej pary Andreja Klepac i Maria Jose Martinez Sanchez.

Rafał Smoliński
Venus i Serena Williams Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Venus i Serena Williams
Dla Sereny Williams występ w deblu był przede wszystkim okazją do poprawy praktyki meczowej po powrocie na kort po urodzeniu dziecka, dlatego trudno było się spodziewać, aby razem z Venus Williams włączyła się ona do walki o tytuł. Amerykanki mogły przegrać w niedzielę nawet w dwóch partiach, ale w drugim secie wróciły ze stanu 3:5 i były lepsze w tie breaku.

Rozstawione z trzecim numerem Andreja Klepac i Maria Jose Martinez Sanchez zaprezentowały się jednak bardzo dobrze w decydującym secie. Najpierw obroniły się przed stratą serwisu, a następnie wygrały sześć gemów z rzędu. W całym spotkaniu zwyciężyły ostatecznie 6:4, 6:7(4), 6:0 i dzięki temu wystąpią w ćwierćfinale międzynarodowych mistrzostw Francji.

Niedzielna porażka oznacza koniec paryskiego turnieju dla Venus Williams. Jej młodsza siostra Serena powalczy w poniedziałek o ćwierćfinał singla z Rosjanką Marią Szarapową.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Serena Williams wygra Roland Garros 2018 w singlu?