Roland Garros: Iga Świątek lepsza od tenisistki gospodarzy. Trzeci paryski ćwierćfinał Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wystąpi w ćwierćfinale juniorskiej edycji międzynarodowych mistrzostw Francji. W środę Polka pewnie pokonała reprezentantkę gospodarzy, Clarę Burel.

Rozstawiona w Paryżu z 13. numerem Clara Burel była w tym roku w finale juniorskiego Australian Open, ale tytułu pozbawiła ją Tajwanka En Shuo Liang. W środę 17-latka z Rennes po raz pierwszy zmierzyła się z Igą Świątek i po 67 minutach zeszła z kortu pokonana.

Warszawianka straciła serwis w trzecim gemie, po czym przegrywała 1:3. Jednak od tego momentu nastąpił atak Świątek, która wygrała aż osiem gemów z rzędu, przechylając tym samym szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Francuzka przełamała jeszcze podanie Polki w czwartym gemie drugiej partii, ale przegrała trzy kolejne gemy. W całym pojedynku nasza tenisistka zwyciężyła 6:3, 6:1.

Świątek grała już dwukrotnie w ćwierćfinale juniorskiego Rolanda Garrosa. W 2016 roku lepsza od niej była Rosjanka Anastazja Potapowa, zaś w sezonie 2017 jej rodaczka Marta Paigina. O miejsce w półfinale międzynarodowych mistrzostw Francji 2018 prowadzona przez agencję Warsaw Sports Group tenisistka powalczy w czwartek z oznaczoną 10. numerem Japonką Yuki Naito, która w III rundzie pokonała nadzieję duńskiego tenisa Clarę Tauson 6:4, 6:4.

17-letnia Polka rozpoczęła późnym popołudniem mecz II rundy turnieju debla. Przeciwniczkami jej i Amerykanki Caty McNally są rozstawione z drugim numerem Kolumbijka Maria Camila Osorio Serrano i Chinka Xiyu Wang. W środę gra została przerwana przez opady deszczu przy wyniku 6:3 dla Świątek i McNally. Panie wrócą na kort dopiero w czwartek.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny środa, 6 czerwca

III runda gry pojedynczej juniorek:

Iga Świątek (Polska) - Clara Burel (Francja, 13) 6:3, 6:1

II runda gry podwójnej juniorek:

Caty McNally (USA) / Iga Świątek (Polska) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, 2) / Xiyu Wang (Chiny, 2) 6:3 *do dokończenia w czwartek

Czy Iga Świątek osiągnie finał Rolanda Garrosa?