WTA Challenger Bol: Magda Linette w ćwierćfinale. Pomogła kontuzja Danki Kovinić

Magda Linette awansowała w czwartek do ćwierćfinału turnieju WTA Challenger Tour na kortach ziemnych w Bol. Polska tenisistka potrzebowała trzech setów, aby pokonać Dankę Kovinić.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
W 2012 roku Czarnogórka oddała Magdzie Linette (WTA 68) zaledwie dwa gemy podczas ich pojedynku w futuresie we włoskim Grado. W chorwackim kurorcie niełatwo było wskazać faworytkę, ponieważ obie panie w ostatnim czasie nie imponowały formą.

Tenisistka z Poznania zaczęła czwartkowe spotkanie od przełamania, ale szybko oddała przewagę. Potem prezentowała się lepiej od Danki Kovinić (WTA 115). Prowadziła wymiany i wygrywała ważne akcje. Kluczowy dla losów premierowej odsłony okazał się break na 3:2. Seta poznanianka zwieńczyła przy trzeciej okazji w 10. gemie.

W drugiej odsłonie Linette szybko przełamała, lecz nie poszła za ciosem. W trzecim gemie nie wywalczyła kolejnego breaka i od tego momentu do głosu doszła Czarnogórka. Teraz to Kovinić dyktowała warunki na korcie, czego efektem było wygranie przez nią aż sześciu kolejnych gemów. 23-latka wyrównała w ten sposób stan rywalizacji.

Losy trzeciego seta i całego pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszych minutach decydującej partii. Linette szybko przełamała, a po zmianie stron wygrała trwającego aż 28 punktów trzeciego gema. Rywalka wyraźnie narzekała na uraz łydki i ledwo biegała po korcie. Zdołała jeszcze odebrać serwis Polce, ale bez możliwości właściwego poruszania się nie miała szans na zwycięstwo w całym pojedynku.

Nasza reprezentantka wygrała ostatecznie 6:4, 2:6, 6:1 i w piątek powalczy o półfinał zawodów Croatia Bol Open ze Szwajcarką Viktoriją Golubić (WTA 110). Linette stara się w Chorwacji ratować ranking po niepowodzeniach w międzynarodowych mistrzostwach Francji. W zeszłym roku zdobyła w Paryżu 130 punktów i teraz po szybkiej porażce w I rundzie Rolanda Garrosa 2018 grozi jej spadek na 90 miejsce. W Bol jest do zdobycia 160 punktów.

Croatia Bol Open, Bol (Chorwacja)
WTA 125K series, kort ziemny, pula nagród 125 tys. dolarów
czwartek, 7 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 2) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 2:6, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do półfinału?