Challenger Poznań: Hubert Hurkacz wystąpi w finale. Polacy wygrali turniej debla

Hubert Hurkacz wystąpi w niedzielnym finale turnieju Poznań Open 2018. Zawody rangi ATP Challenger Tour o puli nagród 64 tys. euro na kortach o nawierzchni ziemnej wygrali w deblu Polacy Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W pierwszym półfinale singla niespodzianki nie było. Najwyżej rozstawiony Taro Daniel pokonał oznaczonego "szóstką" Francuza Quentina Halysa 7:6(6), 6:3. 25-letni Japończyk potwierdził tym samym, że dobrze czuje się na mączce i zasłużenie zajmuje miejsce w Top 100 światowego rankingu.

Po godz. 14:00 rozpoczął się pojedynek z udziałem Huberta Hurkacza. Wrocławianin nie miał łatwego przeciwnika, ponieważ na jego drodze stanął triumfator Pekao Szczecin Open 2016, Alessandro Giannessi. W pierwszym secie Polak serwował znakomicie. Zwycięstwo dało mu przełamanie w trzecim gemie. Włoch zaskoczył jednak naszego reprezentanta na początku kolejnej partii, gdy szybko wyszedł na 3:0. Przewagi tej już nie oddał, dlatego konieczne stało się rozegranie trzeciego seta. W nim Hurkacz uzyskał breaka na 4:2, po czym zwieńczył spotkanie wynikiem 6:4, 3:6, 6:3.

- Przeciwnik grał bardzo dobrze i chyba to był najtrudniejszy mecz całego turnieju. Pomógł mi bardzo doping kibiców i bardzo im dziękuję - skomentował Hurkacz. - Muszę teraz wypocząć i dać z siebie wszystko w finale. Daniel ma trochę więcej czasu na odpoczynek, ale spokojnie - dam radę i w niedzielę będę w 100 proc. gotowy do gry - zakończył Polak, który może nawiązać do sukcesu Jerzego Janowicza z 2012 roku. Finał Poznań Open 2018 zaplanowano na godz. 14:30.

Na koniec dnia rozegrano finał debla. Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków pewnie wygrali pierwszego seta, ale w drugim Attila Balazs i Andrea Vavassori odrobili stratę przełamania, a w tie breaku oddalili dwie piłki meczowe. Polska para zwyciężyła ostatecznie po super tie breaku, wieńcząc pojedynek rezultatem 7:5, 6:7(8), 10-8.

Poznań Open, Poznań (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro

finał gry pojedynczej:

niedziela, 10 czerwca

Taro Daniel (Japonia, 1) - Hubert Hurkacz (Polska)

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 9 czerwca

Taro Daniel (Japonia, 1) - Quentin Halys (Francja, 6) 7:6(6), 6:3
Hubert Hurkacz (Polska) - Alessandro Giannessi (Włochy) 6:4, 3:6, 6:3

finał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) - Attila Balazs (Węgry, 4) / Andrea Vavassori (Włochy, 4) 7:5, 6:7(8), 10-8

Czy Hubert Hurkacz wygra Poznań Open 2018?