Challenger Poznań: Hubert Hurkacz powtórzył wyczyn Jerzego Janowicza. Największy tytuł w karierze Polaka

Po sześciu latach polski tenisista znów wygrał zawody Poznań Open. W stolicy Wielkopolski tym razem najlepszy był Hubert Hurkacz, który w niedzielnym finale rozgromił w 59 minut Taro Daniela.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
To z pewnością nie był wielki mecz w wykonaniu najwyżej rozstawionego w turnieju Japończyka. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni nie poruszał się dobrze po korcie i z łatwością przegrywał wymiany. Być może wyszedł do decydującego starcia z kontuzją. Faktem jednak jest, że nie był to problem Huberta Hurkacza.

Wrocławianin zagrał swoje i nie wyprowadziły go z równowagi nawet krótkotrwałe opady deszczu, które miały miejsce na początku spotkania. Już w czwartym gemie nasz reprezentant wypracował break pointa i po ładnym zagraniu po linii wywalczył przełamanie. Potem odebrał jeszcze serwis Taro Danielowi w szóstym gemie, po czym zwieńczył seta wynikiem 6:1.

Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej odsłonie. Hurkacz błyskawicznie wysunął się na 4:0 i dopiero wówczas jego przeciwnik utrzymał podanie. Po zmianie stron Japończyk miał jedynego w meczu break pointa, ale polski tenisista uruchomił serwis. Teraz nasz reprezentant nie czekał. W siódmym gemie zwieńczył pojedynek wynikiem 6:1, 6:1 przy trzeciej piłce meczowej.

Hurkacz został tym samym drugim Polakiem, który wygrał turniej Poznań Open. Pierwszym był w 2012 roku Jerzy Janowicz, zmierzający wówczas w kierunku grona 20 najlepszych tenisistów świata. Byłoby znakomicie, gdyby ostatnie wyniki pozwoliły zawodnikowi z Wrocławia jeszcze bardziej uwierzyć we własne możliwości i zadebiutować w Top 100.

To były kapitalne trzy tygodnie w jego wykonaniu. Najpierw Hurkacz przeszedł eliminacje do Rolanda Garrosa 2018, potem wygrał pierwszy mecz w głównej drabince imprezy Wielkiego Szlema i zabrał seta Marinowi Ciliciowi na korcie Philippe'a Chatriera, a w niedzielę sięgnął po największy tytuł w dotychczasowej karierze. Dzięki temu awansuje w światowym rankingu w okolice 120. pozycji i będzie rozstawiony w eliminacjach do Wimbledonu 2018.