ATP Stuttgart: zawód Philippa Kohlschreibera. Łatwe zwycięstwo Gillesa Simona

Philipp Kohlschreiber w dwóch setach przegrał z Denisem Istominem w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie. Do 1/8 finału awansowali Gilles Simon i Marton Fucsovics.

Marcin Motyka
Philipp Kohlschreiber Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Philipp Kohlschreiber
Philipp Kohlschreiber z pewnością nie takiego występu w turnieju ATP w Stuttgarcie oczekiwał od siebie. Niemiec, który w sezonach 2013 i 2016 dochodził do finału tej imprezy, z tegoroczną edycją pożegnał się już po pierwszym meczu. We wtorek po dwóch rozgrywkach tie breakowych uległ Denisowi Istominowi, przegrywając z Uzbekiem po raz czwarty w szóstej konfrontacji.

Rozstawiony z numerem piątym Kohlschreiber nie ukrywał swojego rozgoryczenia. - Przejście z kortów ziemnych na trawiaste nie jest łatwe. Wymiany są krótsze i musisz do tego przywyknąć. Przez cały mecz nie mogłem znaleźć właściwego rytmu, i to było moim problemem. A oba tie breaki rozegrałem źle - mówił Niemiec.

Z kolei Istomin przerwał serię siedmiu kolejnych porażek. Z poprzedniego wygranego meczu cieszył się 22 marca, gdy w Miami ograł Miomira Kecmanovicia. O kolejne zwycięstwo Uzbek powalczy z innym reprezentantem Niemiec, Florianem Mayerem, z którym ma bilans 3-0.

Gilles Simon nigdy nie był specjalistą od gry na kortach trawiastych, lecz we wtorek zaprezentował się ze świetnej strony. Francuz pokonał 6:0, 6:3 kwalifikanta Matteo Violę, w ciągu 70 minut gry wykorzystując aż sześć z ośmiu piłek na przełamanie. Do II rundy awansował również Marton Fucsovics, który okazał się lepszy od Denisa Kudli.

W drugim dniu turnieju, podobnie jak w poniedziałek, zmagania zakłóciła pogoda. Mecz Viktora Troickiego z Feliciano Lopezem został przerwany z powodu opadów deszczu, natomiast mecze Prajnesh Gunneswaran - Denis Shapovalov, Milos Raonić - Mirza Basić, Maximilian Marterer - Viktor Galović i Benoit Paire - Taylor Fritz w ogóle nie zostały rozegrane i przeniesione na środę.