ATP Den Bosch: udany początek Stefanosa Tsitsipasa. Bernard Tomic wygrał pierwszy mecz od października

Stefanos Tsitsipas w trzech setach pokonał Johna-Patricka Smitha w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Bernard Tomic wygrał pierwszy od października mecz w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Bernard Tomic Getty Images / Atsushi Tomura / Na zdjęciu: Bernard Tomic
Stefanos Tsitsipas w I rundzie turnieju ATP w Den Bosch miał zmierzyć się z reprezentantem gospodarzy Tallonem Griekspoorem. Holender jednak wycofał się z powodu kontuzji lewej nogi i jego miejsce jako tzw. "szczęśliwy przegrany" zajął John-Patrick Smith, który okazał się bardzo wymagającym rywalem dla 19-letniego Greka. Rozstawiony z numerem piątym Tsitsipas przegrał pierwszego seta, ale odwrócił losy meczu, wygrywając 3:6, 6:3, 6:4.

Dla Tsitsipasa to pierwszy w karierze wygrany mecz na trawie w cyklu ATP World Tour. - Długo czekałem na rozpoczęcie sezonu gry na trawie. To wspaniały okres. Jestem wdzięczny, że mogłem zaprezentować się przed tak świetną widownią i w drugim oraz w trzecim secie pokazać swój najlepszy tenis - powiedział Grek, który w II rundzie zmierzy się z Malekiem Jazirim. Tunezyjczyk na otwarcie wyeliminował innego Australijczyka, Maxa Purcella.

Bernard Tomic na ten dzień czekał ponad osiem miesięcy. We wtorek Australijczyk wygrał 6:4, 6:2 z Kevinem Kingiem, "lucky loserem", który zastąpił Marcosa Baghdatisa, i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od 2 października ubiegłego roku, gdy w Tokio ograł Joao Sousę. O kolejną wygraną Tomic powalczy z Robinem Haase.

Odpadł także trzeci "szczęśliwy przegrany", Tim Smyczek. Grający w zamian za chorego Pierre'a-Huguesa Herberta Amerykanin przegrał 2:6, 3:6 z Matthew Ebdenem. Australijczyk w II rundzie zmierzy się z broniącym tytułu Gillesem Mullerem, turniejową "trójką".

Inauguracyjnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Adriana Mannarino został jego rodak, Jeremy Chardy. Francuz w meczu przerywanym przez opady deszczu pokonał 6:4, 6:7(7), 7:6(4) Guillermo Garcię-Lopeza. Z kolei oznaczony "dwójką" Richard Gasquet na początek skonfrontuje swe siły z Jewgienijem Donskojem, który na otwarcie wyeliminował Franko Skugora.

W turnieju nie ma już rozstawionego z numerem ósmym Andreasa Seppiego. 34-letni Włoch uległ 4:6, 2:6 młodszemu o 11 lat Mackenzie'emu McDonaldowi. Amerykański posiadacz dzikiej karty w II rundzie stanie naprzeciw Alexa Bolta. Australijczyk we wtorek okazał się lepszy od Vaska Pospisila, wygrywając w trzech setach.

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 612,7 tys. euro
wtorek, 12 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5/WC) - John-Patrick Smith (Australia, LL) 3:6, 6:3, 6:4
Mackenzie McDonald (USA, WC) - Andreas Seppi (Włochy, 8) 6:4, 6:2
Jeremy Chardy (Francja) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:4, 6:7(7), 7:6(4)
Malek Jaziri (Tunezja) - Max Purcell (Australia, Q) 6:2, 6:3
Jewgienij Donskoj (Rosja) - Franko Skugor (Chorwacja, Q) 6:3, 6:2
Matthew Ebden (Australia) - Tim Smyczek (USA, LL) 6:2, 6:3
Alex Bolt (Australia, Q) - Vasek Pospisil (Kanada) 4:6, 7:6(5), 6:2
Bernard Tomic (Australia, Q) - Kevin King (USA, LL) 6:4, 6:2

wolne losy: Adrian Mannarino (Francja, 1); Richard Gasquet (Francja, 2); Gilles Muller (Luksemburg, 3); Fernando Verdasco (Hiszpania, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Den Bosch?