ATP Den Bosch: najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino za burtą. Mecz Łukasza Kubota i Marcelo Melo przełożony

Najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino w dwóch setach przegrał z Jeremym Chardym w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Deblowy mecz z udziałem Łukasza Kubota i Marcelo Melo został przełożony.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
W turnieju ATP w Den Bosch Adrian Mannarino po raz pierwszy w karierze został najwyżej rozstawionym tenisistą w drabince imprezy głównego cyklu. Ale tego występu nie będzie dobrze wspominał. Choć Francuz grał z "jedynką" przy nazwisku, nie wygrał ani jednego meczu. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału (w I rundzie miał wolny los) przegrał 4:6, 4:6 z Jeremym Chardym.

Chardy, który tym samym podwyższył na 5-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z rodakiem na poziomie ATP World Tour, w ciągu 74 minut gry zaserwował dziesięć asów i wykorzystał dwa z sześciu break pointów. W ćwierćfinale 31-latek z Pau zmierzy się z Mackenzie'em McDonaldem. Amerykański posiadacz dzikiej karty okazał się lepszy od Alexa Bolta, kwalifikanta.

Żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału nie miał natomiast drugi najwyżej rozstawiony, Richard Gasquet. Francuz bez straty seta wyeliminował Jewgienija Donskoja. - Zawsze trudno jest wygrać w stosunku 6:2, 6:2. Łatwe nie jest także przejście z kortów ziemnych na trawiaste. Ale żeby czuć się coraz lepiej na tej nawierzchni, muszę po prostu rozgrywać kolejne mecze - mówił 31-latek z Beziers.

O półfinał Gasquet zagra ze Stefanosem Tsitsipasem, z którym przegrał w pierwszym tygodniu tego roku w Dausze. W czwartek Grek pokonał 4:6, 7:6(6), 6:2 Maleka Jaziriego, w tie breaku drugiej partii broniąc meczbola. Dla 19-latka z Aten to pierwszy w karierze awans do 1/4 finału turnieju rangi ATP World Tour rozgrywanego na trawie.

W czwartek na korcie mieli się pojawić Łukasz Kubot i Marcelo Melo, by rozegrać ćwierćfinał debla z duetem Sander Arends / Matwe Middelkoop, jednak z powodu opadów deszczu ten mecz został przełożony na piątek. W przypadku zwycięstwa jeszcze tego samego dnia polsko-brazylijska para w półfinale zmierzy się z Dominikiem Inglotem i Franko Skugorem.