WTA Nottingham: Donna Vekić nie obroni tytułu. Ashleigh Barty i Johanna Konta spotkają się w finale

Australijka Ashleigh Barty i Brytyjka Johanna Konta zmierzą się w finale turnieju WTA International na kortach trawiastych w Nottingham.

Ashleigh Barty Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W pierwszym półfinale turnieju w Nottingham Ashleigh Barty (WTA 17) pokonała 6:3, 6:4 Naomi Osakę (WTA 18). W pierwszym secie Japonka z 0:3 wyrównała na 3:3, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, które Australijka uzyskała na 1:0.

W trwającym 64 minuty meczu Barty wykorzystała trzy z siedmiu break pointów i zgarnęła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym sezonie. W III rundzie Australian Open zwyciężyła Osaka 6:4, 6:2.

- To dla mnie naprawdę przyjemny tydzień. W meczu z Naomi dobrze serwowałam i świetnie returnowałam. Od momentu, gdy po raz pierwszy wyszłam na trawę czułam się komfortowo. W tym tygodniu idzie mi bardzo dobrze i mam nadzieję, że w niedzielę będzie podobnie. Grać w finale to zawsze pozytywne przeżycie, niezależnie od miejsca, w którym turniej się odbywa - powiedziała Barty.

Johanna Konta (WTA 22) wygrała 6:2, 6:3 z Donną Vekić (WTA 42). W ciągu 75 minut Brytyjka zdobyła 24 z 28 punktów przy własnym pierwszym serwisie i 17 z 21 przy drugim podaniu rywalki. Reprezentantka gospodarzy obroniła trzy z czterech brek pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W ubiegłym roku tenisistki te spotkały się w Nottingham w finale i w trzech setach lepsza była Vekić.

Barty awansowała do drugiego finału w sezonie (Sydney) i piątego w karierze. W niedzielę powalczy o drugi tytuł (Kuala Lumpur 2017). Dla Konty będzie to szansa na czwarty triumf (Stanford 2016, Sydney i Miami 2017). W ubiegłym roku Brytyjka pokonała Barty w ćwierćfinale imprezy w Nottingham.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)